Sluníčko a poděkování pro řidiče, kteří měli vše v pořádku a mráček s lehkým pokáráním za nedostatky měli v pondělí ráno připraveny školáci při policejní dopravně preventivní akci v Trmicích.

Bezpečná doprava

Děti ze čtvrté třídy místní základní školy se nejdříve navlékly do bezpečnostních vest a pak přihlížely, jak dvojice policistů kontroluje projíždějící auta.

„Dobrý den, děkujeme, že jezdíte bezpečně a přejeme vám šťastnou cestu," říkaly nejčastěji děti řidičům.

Jedním z kontrolovaných řidičů byl také někdejší senátor a starosta Trmic Oto Neubauer. Dětská kontrola ho mile překvapila. „I já vám děkuji, že se zajímáte o bezpečnou dopravu, budu se snažit jezdit slušně," poznamenal Neubauer. Také další řidiči přijímali přání dětí s úsměvem.

„Podobné akce jsou potřeba. Řidiči si uvědomí, že projíždějí kolem školy a měli by zvýšit pozornost. A pro děti je připomenutí zásad bezpečného pohybu v silniční dopravě důležité zvláště teď měsíc před prázdninami, když už se těší na volno a dovádění v přírodě," uvedl Jan Pechout z BESIPu, který se na akci podílí.

Krajská akce

„Trmičtí žáčci rozdali jednadvacet sluníček a tři mráčky. To, že se mohli podílet na kontrole bezpečnosti silničního provozu, byl pro ně velký zážitek," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Akce pokračuje v úterý v Teplicích a v příštích dvou týdnech se postupně uskuteční ve všech okresech Ústeckého kraje. Skončí v pátek 12. června v Chomutově.

Prostřednictvím projektu mohou děti apelovat na řidiče, aby jezdili podle pravidel.