Na vyzdobeném stole se sešla záplava cukroví nejrůznějších tvarů, barev a chutí. „Při školní praxi žáci cukroví vyrábějí a nyní se poslední várka prodává v obchodech. Tohle cukroví však přinesli žáci z domova. Je to příležitost pro porovnání a inspiraci, okouknout, co se kde na svátky peče," uvedla mistrová oboru cukrář Renata Jírová.

Hodnotilo se podle vzhledu a chuti, důležité byly i použité suroviny. „Přihlíží se i k tomu, když někdo zvolil suroviny prospěšnější zdraví. Ale hodnotí všichni, učitelé i žáci, a především se rozhodují podle toho, jestli je to dobré," dodala Renata Jírová.

Ve speciální kategorii zvítězila Kristína Polidarová ze třetího ročníku oboru cukrář se svou perníkovou vesničkou, jejíž součástí byl kromě obvyklé chaloupky i kostel s věží a také lidé a zvířata.

„Těsto je vyzkoušené, děláme z něj perníčky už dlouho. Vesničku jsem pekla a dávala dohromady osm a půl hodiny, dalo to hodně práce, jsem ráda, že se líbí," svěřila se Kristína. Hodnocení cukroví se také zúčastnila, a jak přiznala, nejraději má vosí hnízda.