Na šest desítek naleštěných aut a pětapadesát motocyklů se po desáté hodině vydalo z Ústí na cestu do Srbic a později odpoledne i zpět. Mezi starými plechovými krasavci bylo možno vidět vozy jako Ford Mustang, Chevrolet Corvette či Rolls Royce. Nechyběly pochopitelně ani „naše“ škodovky.

„Za vypíchnutí stojí určitě naše hasičská stříkačka, ale jinak všechny stroje, co nám tady stojí a jsou hezky naleštěné jsou překrásné. Necelá polovina posádek je z Německa, zbytek je odsud. Máme dvě etapy a v každé budou tři kontrolní zastávky, abychom měli účastníky podle čeho hodnotit. Kdo vyhrál, kdo ne, kdo třeba ani nedojel a tak podobně," uvedli organizátoři.

Na kolejích na Klíši bude po konci závodu večer slavnostní vyhlášení a předání pohárů. Trasa vede odsud z Mírového náměstí do Olympie v Srbicích, kde je plánována zhruba dvouhodinová zastávka a výstava. Poté je start etapy druhé, která vede odtamtud s opět třemi kontrolními body zpět ke kolejím. Na trase jsou samozřejmě i tajné kontroly, které budou kontrolovat, jestli si někdo, ať už úmyslně či nikoliv nezkrátil trasu.“ 

Sympatického uličníka Tomáše v dětském filmu Věry Plívové-Šimkové Páni kluci Michala Dymka a baviče a herce Václava Koptu si mohli užít o víkendu cestující při jízdě historickým autobusem RTO z Úštěku do Zubrnic.
FOTO: Lidi v autobusu pobavil herec Václav Kopta