Skupinu KAPIM představovala dvojice záchranářů - Roman Boráň a Jiřina Wallachová z organizace MEDIC ÚSTÍ N. L, kteří ve svém volném čase učili petrovické školáky základy první pomoci. Na podzim proběhla první část projektu, minulý týden jej dokončili.

Děti se seznámily s běžnějšími záchranářskými pomůckami a jejich použitím. „Snažíme se nacvičit s dětmi reakci v situacích, kdy bude v jejich možnostech pomoci zraněnému,“ potvrdila Jiřina Wallachová.

„Naším cílem je předejít panice, bezradnosti a odstranit strach z vlastní iniciativy. Věříme, že nyní děti budou vědět, že v rámci svých možností mohou něco udělat pro záchranu člověka,“ upřesnil Roman Boráň.

Letiště Drážďany - Rodinný den 2018
FOTO: Stíhačky i historické klenoty. Drážďanské letiště bavilo davy

„Je to mimořádně prospěšný a užitečný projekt. Na dětech je znát, že získávají sebedůvěru a v mnohém si už dovedou poradit,“ uvedla ředitelka Květa Leistnerová.

Jde například o přivolání pomoci, zjišťování základních životních funkcí, masáž srdce, použití ruční dýchací masky, zastavení krvácení tlakovým obvazem, použití krčního límce atd. Děti si na sobě vyzkoušely pomůcky ze záchranářského kufru.

„Nejlepší bylo, když mne Rozárka balila do fólie,“ prohlásila Viky K. „Zajímavé bylo měření tlaku na prstu a masírování srdce u záchranářské figuríny,“ říkal Matěj K. V závěrečné besedě se děti dlouho vyptávaly záchranářů na podrobnosti a zajímavosti z jejich práce.

Working equitation na Bukově.
FOTO: Novou disciplínu přivezli na Bukov koňáci ze Rtyně nad Bílinou

Pavla Vaicová