Jednou obdivují stará řemesla, jindy zase z vařečky vyrábějí loutky pro svou pohádku. Nocují v indiánském stanu, hrají si v opravdové jurtě. 

Za králem pohádek si zajeli ve středu do Litoměřic, kde ve vysoké věži sídli dřevění herci Sváťova divadla. Celkem jich bylo čtyřiadvacet, dva kluci dokonce přicestovali ze Španělska. Bílá loď je odvezla odpoledne zpět do tábora.

Někteří účastníci areál  Pidi -  Midi dobře znají, jiní v kopcích nad vodopádem byli poprvé. Ve vlaku si zpívali, v pohádkové věži došlo i na ochotnické divadlo.

POHÁDKY BYLY PLNÉ LEGRACE

Jako první se představili dva bratři ze Španělska. Ten starší vyprávěl děj příběhu cizím jazykem, mladší Luis překládal do češtiny. Hlavní postavou byl medvěd a zápletka se odehrávala v lese.

Potom dostal šanci sedmiletý Marek a jeho pohádka byla plná legrace. "Starý král přišel v lese o nohu, velký vlk mu ji ukousl, když honil Karkulku. Vladař nabídl půl království a svou dceru tomu, kdo mu udělá novou. Český Honza to dokázal a byla svatba," tvrdil malý vypravěč. 

Loutek tam bylo opravdu hodně a jedna hezčí, než druhá. Někdo napočítal patnáct Kašpárků a devět princezen. Zpáteční cesta lodí Porta Bohemica trvala přes dvě hodiny a byla plná adrenalinu. Kolem třetí odpoledne pěkně pršelo, ale všichni zůstali na palubě, aby mohli pozorovat oba břehy Labe. 

Po hodině vykouklo opět sluníčko a dostavil se hlad. Bylo to skoro jako v té pohádce, během několika minut se snědly veškeré zásoby včetně piškot a krájené mrkve. Počítaly se kostelíky na pevnině, dokončovala dokumentace.