„Jsou dva pod nulou, když ještě trochu přituhne, můžeme to spustit, v noci se do toho rozhodně pustíme," plánoval dopoledne Jindřich Holinger ze Skiareálu. V pondělí probíhaly poslední úpravy šesti sněhových děl a třinácti tyčí, které tu na výrobu sněhu mají.

„Už jsme zasněžovali zhruba před dvěma týdny, jenže se pak oteplilo. Několik hromad technického sněhu nám ale zbylo, využijeme je také. O víkendu upravíme svah Meva a spustíme vlek, který si užijí hlavně děti. Ostatní sjezdovky budou potřebovat ještě přibližně dva týdny. Letos to musí vyjít. Po třech hrozivě špatných sezonách konečně musí přijít pořádná zima," přeje si Jindřich Holinger.

V NOVÉ SEZONĚ ZA STARÉ CENY

Ekonomice střediska by to výrazně pomohlo se splácením úvěrů a dalších závazků. Lyžaři se tu i v nové sezoně svezou za staré ceny, případně i trochu ušetří.

„Zavedli jsme dvouhodinové jízdné a od pondělí do čtvrtka u nás mohou lidé jezdit za ceny vedlejší sezony. Seniorům nad sedmdesát let nabízíme celodenní jízdné za stovku," informoval šéf střediska Ivan Soukup.

Na Telnici bude dál fungovat lyžařská škola i půjčovna lyží, bezplatné zůstává parkoviště, připraveno bude občerstvení a další služby. Provozní doba bude jako v minulých sezonách od 9.00 do 16.00.

Provozní doba a ceny skipasůOtevřeno 9.00 – 16.00
Celodenní tarif 490 Kč dospělí, 340 Kč děti, Od 14.00 - 270 Kč dospělí, 190 Kč děti
Vedlejší sezona celodenní 410 Kč dosp. 280 Kč děti