Dvanáct disciplín, osmatřicet pětičlenných týmů, hudba, gril, parkoviště plné k prasknutí. Přátelská gesta v souboji muže proti muži, odvážné krásky bez nervů.

Ninja faktor

Uprostřed lidského mraveniště kličkoval vysoký muž, který znal odpověď na každou otázku.

„Počasí nám sice nepřeje, ale nálada je skvělá. Všichni se těší na Ninja faktor. Prozatím zátoku překonal pouze jeden borec," konstatoval klidným hlasem hlavní organizátor akce Michal Halík.

„Tak to jsem tedy nečekal. Tady je snad půlka Ústí. Nejvíc diváků je u toho bahna. Dívčí válka v plavkách se líbí hlavně těm svalnatým klukům, co postávají kolem. Někteří by mohli dělat reklamu na vitaminy," usmíval se chlumecký znalec.

„Pozorně jsem sledoval stavbu voru, hod špalkem, přetahování lanem, závod nosítek i potápění. Nejdéle jsem ale zůstal u té překážkové dráhy přes vodu. Pár holek tam ztratilo i plavky, jak se snažily," dodal a zamířil ke stánku s uzeninou.

Tetovaní fotbalisté

Své zástupce mezi soutěžícími měl i americký fotbal ze Svádova, tetovaná těla se nedala přehlédnout. Doprovod zvědavcům dělali krásní psi, děti stavěly pískové hrady a jejich otcové vzpomínali u studeného piva na své rekordy. Bezvadná akce!

V sobotu ve Varvažově vyhráli všichni, nezlomil je ani prudký déšť před závěrečnou disciplínou. Uhelný muž byl pouze jeden, ale týmová práce ukázala cestu k úspěchu.

Žádné cigarety, jen pochvalná gesta doprovázející úspěch soupeřů, radost z pohybu a smích. Půlnoční ohňostroj byl vidět hodně daleko!