UL-Let dětem, pod tímto názvem pokračoval v neděli v Letním kině sportovní festival. Jeho organizátoři připravili pro děti odpoledne plné her a zábavy.

Sportovní výkony

V sobotu Letní kino zaplnili bikeři, kteří v prudkém sjezdu zdolávali umělé překážky včetně skoku Mastodont, rozdali si to v duálním slalomu a také na okruhu v závodě Xc Eliminátor.

„Byl to již pátý ročník, který jsme organizovali a myslím, že byl velmi úspěšný. Úroveň sportovních výkonů byla vysoká a báječná byla také atmosféra. Návštěvu můžeme každý den počítat na tisíce. Diváci ocenili výkony jezdců na trati, spousta lidí se k nám přišla podívat na hokej. Bližší podrobnosti a výsledky budou na našem webu ul-let.cz," řekl za organizátory Vítězslav Stránský.

Nadšení dětí

V areálu kina vzniklo v neděli několik stanovišť různých sportů, každé z nich téměř nepřetržitě obklopoval hlouček dětí. Dvě holčičky nejdříve pomalu sjely na kolech Mastodonta, pak se přes dřevěnou překážku vydaly zezdola: „To dáš," volaly na maminku, která se za nimi vydala na horském kole, ale v polovině musela sesednout.

„Určitě chci lézt po provazovém žebříku na strom a taky si musím nechat namalovat vlajku na obličej, bude přece hokej," tvrdil rozhodně menší chlapeček rodičům. Zájem byl také o jízdu elektrickým autíčkem a řada dětí si vyzkoušela, jak se tlačí ruční kolečko naložené dřívím.

„Chtěli jsme připravit akci, která by dětem nabídla zajímavé využití volného času a přitáhla by je ke sportu. Snad se to podařilo," dodal Vítězslav Stránský.