Jste správci, ne vládci! 1948 – 1989, navázání na tradice! Arno Příšera! Těmito hesly na transparentech  ústecké radní oslovilo sedm set lidí, kteří přišli na Lidické náměstí podpořit Činoherní studio.

Nepřáteli číslo jedna se přitom stali Arno Fišera (ČSSD) a Jan Eichler (nez.) „Nerozumím tomu, jak si může bývalý prodavač párků dovolit kritizovat děkana místní univerzity," řekl emotivně v proslovu na Fišerovu adresu herec Jan Jankovský. „Ani nechápu, jak radní Eichler, může jednat v neprospěch organizace, ve které je členem správní rady!"

Demonstraci svolalo sdružení Stop Tunelům! Jan Kvapil, který za sdružení promlouval, dal přitom postup radních do souvislosti s hazardem.

„Město je nakloněné hernám. Má z nich příjem 50 milionů ročně. Náklonnost je zřejmá. Automaty ze zrušených heren je třeba někam umístit," oslovil Ústečany. Požádal také o podpisy na petici za uspořádání referenda o zákazu hazardu v Ústí.

Soubor přišli podpořit například i herec Leoš Noha, děkan Fakulty umění a designu Michal Koleček, případně bývalý šéf Činoherního studia Ivan Rajmont.

„Mluvit o penězích v souvislosti s kulturou, to je jako když dítě zabije své rodiče a pak se u soudu hájí tím, že je sirotek," přirovnal Rajmont.

Hvězdou okamžiku se přitom stal „mistr řeznický", Jiří Maryško. „Slyšíte to bublání?" ptal se, když předtím požádal o ticho a ukázal k velkému kotli. V něm vařil ovarové koleno. „Voda se vaří vpravo, na každou svini!"

Děkan fakulty umění a designu Michal Koleček zároveň vylíčil svou zkušenost s vedením města. „Mnohokrát mi říkali, že Ústí je univerzitní město a přitom není studenty vidět na kulturních akcích pořádaných městem."

Po vlně smíchu dokončil: „Městské radě se teď vlastně poprvé povedlo zorganizovat představení, na které studenti přišli!"

Mezi dalšími ostrými slovy stojí za zmínku i krátký proslov Miroslava Rosendorfa, ústeckého fotografa a signatáře Charty 77. „Nechci žít ve městě, kde radní chodí na pohřeb kmotrů a organizují pohřby divadel. Ale nechápu, proč bych se odsud měl stěhovat já!"

Herec Leoš Noha pak zase shromáždění prozradil, odkud zná radního Jana Eichlera. „On mi dělal pionýrského vedoucího. Víme, odkud vítr fouká. Nejspíš si ty praktiky přinesl s sebou!"

Tečku pak udělala jedna z demonstrantek v seniorském věku. „Lidé jsou politikům dobří jen před volbami. Já se ptám neviditelného pana primátora a chci odpověď. Proč tohle všechno děláte?"

Z magistrátu ovšem nikdo odpovědět nepřišel.