Celé dopoledne se na různých místech ozývaly výkřiky nadšení. Kolem druhé odpoledne se zaplnila sportovní hala, která svítila novotou, na určená místa usedli hosté, představitelé univerzity a porotci. Dvacátý ročník pohybových skladeb byl nedílnou součástí Sportovního dne rektora, představilo se deset studentských týmů s vlastní choreografií, která měla především pobavit.

V dramatickém finále zvítězily těsně, sportovní terminologií řečeno, na body, děvčata 2. ročníku učitelství pro 1. stupeň  ZŠ semknuté kolem Elišky Parýzkové. Jejich skladba se jmenovala Freddie s Queens, byla plná vzpomínek na fešáka s knírkem ve zlatém sáčku. "Jsem přímo nadšená, bylo to skvělé. Nácvik trval dva měsíce, nyní se bude hlavně slavit," prozradila Eliška. Druzí skončili odvážní nindžové, na bronzový stupínek vystoupal Dream team. 

Velikonoční akce v Mateřském centru Sluníčka v Chlumci
FOTO: Chlumecké Mateřské centrum Sluníčka bylo plné zajíců

Rekonstruovaná hala a nová posilovna úspěšně prošly zátěžovou zkouškou, soutěžní odpoledne začalo soubojem svalnatců na veslařských trenažerech, kde na trati dlouhé 500 m poměřili síly fotbalisté, hokejisté, basketbalisté a zástupci UJEP. Pět tříčlenných týmů bavilo diváky svou houževnatostí, nakonec zvítězil zástupce BK Sluneta Jan Maděra. "Byla to docela zabíračka, vzpomněl jsem si na studentské roky, kdy jsme na podobném trenažeru trénovali. To už jsou tři roky," prohlásil vysoký (195) mladík, který v ústeckém klubu hraje na křídle.

Potom vyzval David Cihlář k mikrofonu slavného tanečníka Honzu Ondera, který zde před několika roky studoval. "Na UJEP nedám dopustit, byla tu dobrá parta, rád vzpomínám především na zápočet z tělocviku. Fotbal nebyla má silná disciplína, ale fotku s panem Krestou si udělám," zavtipkoval mistr tance.

Krásné vystoupení mimo soutěž měli zástupci Univerzity třetího věku, jejich černobílé  tai-či nemělo chybu. Velký potlesk si vytančili i ti nejmladší. Jestli vítězové pohybových skladeb pojedou do Prahy, se ještě neví, ale všichni odvedli parádní výkon. Porota to neměla lehké.

Miroslav Vlach