Rada seniorů statutárního města pozvala své pamětníky na parket a program byl skutečně zajímavý. Hodnotily se různé soutěže, předávaly ceny, obdivovaly obrazy, ochutnávaly delikatesy a hlavně se tancovalo. K tanci a poslechu hrála skupina OLI, očekávaným uměleckým žolíkem byl však hudební skladatel, textař a zpěvák Marcel Zmožek. Syn slavného otce zpíval bez přestávky celou hodinu a dokonce přidal zcela novou písničku, která měla v Ústí premiéru. Potom podepisoval fotky a statečně sdílel vyžádaná selfíčka. 

"Dvakrát v roce je velký sál plný seniorů, jinak se akce průběžně pořádají v přízemí. Pěvecký kroužek vede paní Krausová, je tu klub hráčů bridže, já se starám o pravidelný trénink paměti, v prostorách domu dětí a mládeže máme počítačový kurz. Aktivních seniorů je v Ústí opravdu dost. Někdo chodí do přírody, někdo si ochotně láme hlavu nad hádankami, kvízy a hlavolamy. Dnes je tu asi 750 seniorů, nejstarší je Danuška Jírová, která oslavila letos 97 let. Před chvilkou tu recitovala své básně," tvrdila tajemnice Rady seniorů Lenka Jaremová. 

Někdo jenom poslouchal příjemné písničky, hodně lidí dokonce znalo texty. Když zazněla skladba Svatba beránková, byl najednou plný parket. Ženy byly v jasné přesile, ale pár statečných tanečníků se tam také našlo. Marcel Zmožek byl skvělý, rozzářené tváře seniorů to dosvědčují.