Tradiční letní slavnost, kterou dělají na zahradě před svým domovem, letos pojali v netradičním stylu. Každý, kdo nechtěl být out, si na hlavu musel nasadit elegantní nebo legrační klobouk.

„Děláme slavnost asi podesáté. Vždy to bylo setkání na zahradě, tak jsme letos přidali klobouky," prozradila ředitelka Jarmila Nováková. Mělo to takový úspěch, že se na příští rok chystá vymyslet nějaké podobné téma.

Skvělé modely

Někteří účastníci párty si na svých modelech dali velmi záležet. Rozruch budila hlavně Alena Černá. Klobouček si vyzdobila krabičkami od cigaret a plechovkou od piva. „Dala jsem tam vše, co mám ráda," tvrdila.

Často si notovala se svými kolegyněmi. Jedna z nich měla na klobouku květiny a další plyšová zvířátka. „Máme tu květinářství, zverimex a tabák," hlásaly kolem.

Někteří z obyvatel domova vyřešili pokrývku po svém. Stačilo si složit noviny. Případně sáhli do skříně, našli nějaký slamák a dali na něj mašli či nějakou květinu.

Červená Karkulka

Emilie Nožičková, která se svými přáteli bavila účastníky party zpěvem, přišla v červeném klobouku. „Když jsem ho viděla, hned jsem věděla, že si ho koupím. Nyní mi říkají Červená karkulka," smála se.

Dodala, že zpěv s místním sborem zkoušejí jednou týdně a velmi jim to jde.

Dvaadevadesátiletá Aloisie Bejdlová naopak nezvolila žádný elegantní model, ale pracovní čepici stavařů. „Vyučila jsem se s nimi a pracovala, tak jsem si ji nasadila i na tuto slavnost," uvedla.