Zájemců o romantický pohled do okolí dorazilo dost, dokonce velká skupina z Úštěku. Milešovka nabídla krajkové nebe, Buková hora tajemné stíny. Několik profesionálních dokumentaristů čekalo na správný mrak, jejich kovové stativy směřovaly jedním směrem.

Nejmladším zimním turistou byl dvouletý Petřík, který ochotně zapózoval s rodiči před opuštěnou pokladnou a potom se vydal po stopách několika krásných psů.

Rhodezský ridgeback radostně proháněl mazlivou ctitelku, hnědý ohař důstojně cupital před svým pánem, veliký chlupatý pes se jmenovkou Guči na obojku vypadal v tom větru dost legračně a aljašský malamut moudře hleděl do dálky z horních pater pískovcových věží.

Jarní počasí

Počasí v sobotu připomínalo spíše jaro než začátek ledna. Během hodiny jsem napočítal dvacet pejskařů mezi břízkami, na kluzké schody si však každý netroufl. Pohled z výšky byl skutečně famózní, silný vítr ohýbal stromy až k zemi, čepice a kulichy poletovaly vzduchem, mladé dvojice se vzájemně jistily.

Pořídil jsem pouze pár záběrů a rychle zamířil ke kovovému zábradlí. Byl to mimořádně teplý den, možná že ta týden to už v Tisé bude zase všechno jinak.

Máte tip na zajímavý výlet? Pište na e-mail reporter.ustecky@denik.cz