Přikleknout, pořádně zamířit a cvrnknout. Ani málo, ani moc, prostě tak akorát, aby si to kulička zamířila rovnou do důlku a už tam zůstala.

ZÁVODILO OSMDESÁT DĚTÍ

Záludnosti cvrnkání kuliček si děti z ústeckých mateřských školek zkoušely ve čtvrtek na turnaji, který pro ně uspořádali dobrovolní hasiči v Neštěmicích.

„Pořádáme už třetí ročník a zájem je veliký. Letos závodí osmdesát dětí. Z každé školky dvě družstva po pěti. Soutěží se o pohár hejtmana Oldřicha Bubeníčka," uvedl starosta hasičů Jaroslav Opálecký.

Soutěžní systém byl jednoduchý. Děti cvrnkaly kuličky, když se někdo netrefil do důlku, vystřídal ho další. Vyhrál ten, který dostal do důlku poslední kuličku.

JAK SE DĚLÁ DŮLEK

To se povedlo třeba Rastíkovi ze školky Větrná na Severní Terase. „Musí se dobře mířit a správně cvrnknout," naznačil recept k úspěchu ve hře.

Neštěmičtí hasiči mají pro kuličkiádu připravenou betonovou plochu rozdělenou na více hřišť, součástí každého je zapuštěný kovový důlek. Jen málo dětí vědělo, jak se dělá důlek v hlíně. „To se musí zatlačit patou a několikrát zatočit," vysvětlil kamarádům malý Šimon.