Dva poníci pod vánočním stromem už měli za sebou šest hodin jako jediné živé osazenstvo jinak neživého betlému; majitelé je sem přivezli velkým nákladním autem už v devět dopoledne.

JEDEN VAGÓN STAČIL

„Jé mami, ten vláček má jen jeden vagón,“ hlásil u velkého vánočního stromu klučina předškolního věku. Hlavně seniory očekávaná hvězda, zpěvák a hudebním skladatel Marcel Zmožek měl ještě čas. Syn Jiřího Zmožka, autora hitů českých pop hvězd Gotta, Špinarové, Zagorové a dalších, nastoupil na scénu pod zasedačkou ústeckého magistrátu až v 16 hodin.

Nebyli jsme tam od začátku, přišli se synkem ze školy až na křesťanskou vánoční Píseň vděčnosti. Zmožek vyprávěl, jak se mu podařilo ujet od pumpy sice po zaplacení kávy, ale s plnou nádrží zadarmo. Vzpomněl si na to, když nechal v autě zaparkovaném poblíž pódia své CD do soutěže pro diváky.

Zdroj: Deník/Radek Strnad

„Nemám rád vědomostní soutěže, vymyslel jsem pro vás ale jednu nenáročnou. Řeknete mi, kdo z vás máte doma nebo třeba u sousedů nejmladší dítě,“ byl zvědavý zpěvák. Publikum hlásilo čtyřletého chlapečka i dvouletá dvojčata, ale vyhrála mladá Ústečanka. Soutěž vyhrála s pár týdenním miminkem a dostala za to Zmožkovo cédéčko.

Zpěvák zpíval o lásce. Vzpomínal „Když jsem tě viděl na ulici, tak zastavil se čas.“ Také jako věřící vyznal lásku Bohu, CD vyhrála také divačka, která znala jméno jeho prvního hitu Hříchy mládí.

PÁR DIVÁKŮ: BAVILY NÁS HŘÍCHY MLÁDÍ

„Koncert byl strašně hezký, ráda ho poslouchám. Je to můj oblíbený zpěvák, byl to velice dobrej nápad ho sem pozvat,“ řekla po vystoupení Jana Haklová ze Všebořic. „Hezký Vánoce vám přeju. A už se běžte zahřát třeba svařákem,“ sám si mnul Zmožek zkřehlé ruce a končil vystoupení.

„Moc se nám tu líbilo, zpěvák byl příjemnej,“ tvrdil Deníku senior Václav Šustr. „Vždyť je to naše mládí, máme ty písničky doma ještě na kazetách. A lidi tu dnes veselí, užívali si to,“ dodala Pavla Šustrová „Nejlepší byla ta úplně poslední písnička, Hříchy mládí,“ shodl se pár ze Skřivánku.

„Je dobře, že zve Ústí na vánoční trhy i takovou muziku. Je to pro starší i pro mladé, on má melodické písničky,“ dodala Pavla Šusterová.