„Měli jsme domek v Habří, ale přišla jsem o práci a pojišťovna mi řekla, že na můj problém se zády se pojištění nevztahuje. Dům jsme proto museli prodat, ale peníze stačily sotva na dluh a veškeré poplatky," vypráví Daniela Ulrichová.
POMOC ŽENY HLEDALY VŠUDE, PSŮ SE NEVZDAJÍ
V začátku pomohl starosta, později známí a přátelé. „Kamarádky manžel nás vzal na tři roky k sobě, ale před deseti dny jsme se museli odstěhovat. Pak si nás vzal na zahradu známý, ale ani to nebylo na dlouho. Tak jsme skončili tady," pokračuje zkroušená žena, která teď tráví noci na kempingovém lehátku.
„Stan se na kamenech postavit nedá. Není tu elektřina ani teplá voda, nemáme kde vařit. Už opravdu nevím, co mám dělat," posteskla si Ulrichová, která teď nejvíce potřebuje nabídku na ubytování pro sebe, maminku a své psy.
„Stačí nám maringotka, mobilní domek nebo cokoli takového, kde budeme moct složit hlavu. Máme možnost jít na ubytovnu, ale psů se vzdát nechci," uzavírá zoufalá žena.
MAJITELÉ POZEMKU JE ZATÍM TOLERUJÍ
Pro vodu a další nezbytné věci si ženy chodí k majitelům pozemku, na kterém se ubytovaly. Ani ti je tam ale nenechají dlouho. „Vždyť já je ani neznám. Mají u nás i nějaké věci. Co kdyby se jim to ztratilo?" ptá se majitelka pozemku, která z nových spolubydlících velkou radost nemá.
Starosta Homole u Panny, pod kterou Byňov spadá, už o „přistěhovalcích" slyšel. „Vím, že to vyšetřuje policie," uvedl Ladislav Ptáček.
Časté policejní kontroly Daniela Ulrichová potvrzuje, podle policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové ale s ženami problémy nejsou.
Oběma ženám tak zatím nezbývá než vydržet a doufat, že jim někdo pomůže. „Nechceme nic zadarmo. Po odečtení žrádla pro psy a dalších nezbytností nám na bydlení zbývají asi čtyři tisíce korun," dodává Ulrichová.