„Mohla bych být o pár centimetrů vyšší, abych se dostala do top modelingu,“ nic si nenalhává adeptka na korunku Miss Face 2017.

„Miss obyčejně mívají 174 centimetrů i víc. Ale nejedna překvapí, stejně důležité je pro ně charisma,“ řekla Miss Sympatie 2002 Lenka Taussigová Kocmanová, kterou před lety do finále poslali sami diváci.

POSLEDNÍ DEN V ZÁŘÍ

Osudovým dnem života mladé pohledné studentky Natálie může být 30. září 2017. „Ten den se v Praze rozhodne mezi námi deseti adeptkami, která získá korunku královny krásy a stane se Miss Face 2017. Nepopírám, může to dost ovlivnit mou budoucnost,“ říká osmnáctiletá Natálie z ústecké Klíše.

Těší se na to, ale zároveň z toho má i trochu strach. Pomoct jí nyní mohou svou podporou čtenáři Deníku. „Když dostanu na webu missface.cz dost hlasů, budu minimálně čtvrtou v naší soutěži. Tím pak budu mít automaticky zajištěnou účast na prestižních světových soutěžích,“ prozradila Bílá. „Je to můj sen,“ dodává.

Kampus UJEP focený z dronu. Ilustrační foto.
Nová budova ústecké univerzity spolkne více než půl miliardy

Natálie si dost věří, je plná radosti a nadšení. Zatím řeší, jestli bude po maturitě hledat místo ve státní správě, kterou studuje, nebo zvolí kariéru policistky. „Mám na to ještě rok. Záleží na tom, jak ve finále skočím,“ nechce předbíhat.

Má ráda kuchyni indickou, vietnamskou i polskou. „Tatínek je totiž z Polska,“ vysvětluje. „Jeho kuchyně je trochu zrádná, sytá, tučná. Ale pravidelně cvičím, v tom mě hlídá maminka,“ tvrdí.

Velké zážitky z Miss Face má prozatím dva. První byl emotivní. Natálie s ostatními dívkami z Miss Face navštívily nedonošená miminka ve Fakultní nemocnici v Motole. Druhým bylo letní soustředění na jachtě v Itálii. Moře, vítr…

NEPAŘÍM A NA DISKOTÉKY NECHODÍM

„Nechodím na diskotéky, vážně nejsem pařící typ. A ani tu není moc kam jít. Romantika je pro mě večeře s přítelem na zámečku Větruše, tam to mám ráda. Líbí se mi v ústeckých Městských sadech, mám na ně pěkné vzpomínky z dětství, ze školy poblíž. Že jednou budu modelka, to jsem věděla už jako holčička. Obouvala jsem si maminčiny boty na vysokých podpatcích, užila si je, i když jsem ničila podlahu. A užívám si je dál,“ říká.

Zdroj: Deník/Radek Strnad

Modeling dělá od roku 2014, tehdy byla v základním kole Dívky roku. Skončila ale až šestá. „Bylo to pro mě dost zklamání,“ přiznává.

„Za to, že se věnuji modelingu, vděčím pořadatelce Aleně Remešové. Nabila mě tím, jak soutěží žila, ukázala mi svět módy. I Dívka roku mi dala pěkné, zajímavé zážitky. Sice mě dál neposunula, ale ty zkušenosti se mi právě dnes hodí,“ tvrdí.

„A bez zážitků z Dívky bych si na Miss Face nikdy netroufla,“ je si jistá Natálie. „Svět Miss Face mě teď úplně pohltil. Jeho tým, to jsou skvělí lidé. Rádi pomohou, své práci se věnují naplno, jsem s nimi moc ráda,“ dodává Natálie Bílá.

Dívka Talent 2017 - okresní kolo Ústí nad Labem. Dívka Ústeckého deníku Karolína Syroťuková.
Dívka Ústeckého deníku 2017: V soutěži mi pomohly Chabařovice