Se stěhováním hudebního nástroje, na který si Ústečané mohou zahrát již třetím rokem, pomohli z Kina Hraničář strážníci městské policie.

MĚSTO ZAPLATILO PŘÍSTŘEŠEK

Nápad pražského kavárníka Ondřeje Kobzy ze spolku Piana na ulici do Ústí přinesl Václav Pištora. „Projekt piana se mi líbí, a proto jsem osobně nabídl panu Pištorovi jeho umístění do atria. Atrium je krásný, ale nevyužitý prostor, a piano ho příjemně oživí," uvedl náměstek primátorky Jiří Madar.

Město zafinancovalo výrobu dřevěného přístřešku. „Nabídka vedení města mě příjemně překvapila, nová spolupráce projekt posouvá dále," reagoval Václav Pištora. Přístřešek, který piano dostane, je uzamykatelný, bude nástroj chránit proti dešti, je plně otevírací a obsahuje také sklopnou lavici. Na té budou hráči na piano sedět.

Díky přístřešku tak piano nemusí být pouze v podchodech nebo uzavřených budovách. „Tento typ přístřešku mají zatím pouze na Náměstí Míru a na Jižním Městě v Praze. Kontakt na dřevařskou dílnu jsem dostal přímo od spolku Piana na ulici," doplnil Pištora.

ÚŘEDNÍKY RUŠIT NEBUDE

Přes 400 úředníků a dalších pracovníků, kteří v přilehlých budovách okolo atria magistrátu pracují, se prý podle Pištory nemusí bát hluku z piana. Během jejich pracovní doby zůstane totiž uzamčené.

„Co je pro jednoho příjemná možnost hudební improvizace, může být pro druhého utrpení 
a otrava, proto jsem se rozhodl pro kompromis. Přístřešek ve všední dny odemkneme až od 14 hodin a před stmíváním opět zavřeme," říká Pištora.

O víkendu pak provoz od 9 do 21 hodin. Piano bude v atriu pod kamerovým dohledem, který zachytí případné vandaly. Zahrát si něj mohou Ústečané až do konce října.