Počasí nás trochu zradilo. Oslavu chystáme s půlročním předstihem, informoval ředitel ZŠ Mírová Kamil Veigend. „Jsem rád, že se tu sešlo dost lidí. A že rádi vzpomínají, je to hezké. I já se těšil na bývalé kolegy. Je prima, že se vše povedlo a zapojili se i učitelé, zazpívali,“ řekl ředitel Mírové.

Na oslavě nechyběly klobásy, vařená kukuřice ani cukrová vata. Vedle show učitelského sboru bavil dětský domov hity skupiny ABBA, žáci předvedli scénky.

ZŠ Mírová slavila. | Video: Deník/Radek Strnad

„Oslava se mi moc líbí. Přijela jsem z Prahy podívat se, kam chodí do školy synovec a neteř. Pro mě čtyřicet let není zas tak málo,“ prozradila Dagmar Roučková. Přišla se svou sestrou Radkou Rubešovou z Ústí.

„Oslava se povedla, jsem spokojený na sto procent. Na výstavě jsem hledal na fotkách, jestli nenajdu známé. Chodí mi sem děti Zdeněk a Radka, přišli dnes za zábavou a byli překvapení,“ řekl Radim Dittrich z Kolína.

„Bylo fajn vzpomínat tu na starý časy,“ užila si Veronika Denbická. „Chodila jsem sem devět let já i mí sourozenci, maminka tu pracovala na vedení. Bylo to dnes pěkné a dojemné,“ prozradila bývalá žákyně.

„Před lety jsme se se spolužačkou Ditou Lebedovou zasloužily o to, že paní učitelka na chemii Irena Vlčková, která zemřela někdy v roce 1994, dostala in memorim Cenu Zlatého Amose,“ ohlédla se Ústečanka.

Na oslavě byla i paní učitelka Karla Bendová, která odešla do důchodu před osmi lety. „Mam na školu hezké vzpomínky, ráda se vracím. Dnes mě tu nadchla setkání s bývalými žáky, milá setkání po čtyřiceti letech. Hlásili se ke mně i tehdejší prvňáčci,“ byla ráda. „Hlásili se, i objetí bylo,“ dodala.