"Přiznám se, že jsem očekával trochu delší zástup propocených triček, ale na druhou stranu chápu, že jsou prázdniny, hodně lidí je na dovolené, někdo odpočívá na zahradě, nebo léčí poraněné koleno. Jsem rád, že přijel Petr Zuda, to je vždy záruka kvality. S přípravou trati mi moc pomohl Láďa Slezák, bez dobrovolníků z Děčína by nemyla časomíra. Sportovním výkonem mne překvapila především mladičká Maya Losová, ve třinácti letech fakt dobrý výkon. Počasí vydrželo do jedenácti hodin, pršet začalo při vyhlašování výsledků," uvedl Vladimír Růžička. 

"Vladimír vždycky hledá nové trasy pro běžce, Střížák znají všichni, ale tady jsem fakt nikdy nebyl. Pod dálnicí vede solidní asfaltka, betonové sloupy místy připomínaly spíše přehradu, než frekventovanou komunikaci. Škoda, že na přístupové cestě bylo několik divokých skládek, jinak to byla zajímavá lokalita," uvedl jeden ze zkušených závodníků.  

Petr Zuda nedal nikomu šanci, jeho čas 20:11 byl skvostný. "Přijel jsem na kole, tuhle lokalitu také moc neznám,  pod dálnicí to bylo zajímavé hlavně pro dokumentaristy, škoda, že nebylo lepší světlo. Moc jsem toho prozatím nenaběhal, několikrát jsem byl v Děčíně, kde mají také svůj běžecký seriál. Těším se na podzimní závody, pěkná bývá třeba Trmická desítka," konstatoval vítěz. 


absolutní vítěz v kategorii mužů - Petr Zuda - čas 20:11
absolutní vítězka v kategorii žen - Maya Losová - čas 24:59


Miroslav Vlach