Obavy z řádění fanoušků fotbalového Baníku se v pátek odpoledne nenaplnily. Většina z nich se chovala slušně.

HOSTINSKÝ RADĚJI ZAVŘEL

Policisté i městští strážníci se na jejich příjezd důkladně připravili. Do ulic i ke stadionu nasadili početné jednotky mužů i žen v uniformách, těžkooděnců i policistů v civilu.

Na příjezd fandů Baníků čekali policisté na Západním nádraží už krátce po poledni. Jenže ve vlaku ve 13.08 nebyl nikdo v baníkovském bílém triku. Když se přiblížil vlak v 15.08, hostinský vystrčil hlavu z nádražní restaurace a oznámil policistům, že raději zavírá. Zbytečně.

Z vlaku se vyhrnulo na stopadesát fandů, seřadili se do průvodu a vyrazili ke stadionu. „Přijeli jsme vyhrát," oznamovali kolemjdoucím sebevědomě.

„Byli v pohodě, žádnou neplechu nedělali," poznamenala průvodčí. Její kolega dodal: „Vagon, kterým jeli, může vyrazit na další jízdu, nic nezničili, nejsou tam odpadky," ocenil železničář.

JEN JEDNOU POUŽILI DÝMOVNICE

Ke stadionu se fandové dostávali ve skupinkách. „Cestou odpadávali u hospod, měli hlad a žízeň. Problémy s nimi nebyly," řekla jedna z členek policejního antikonfliktního týmu.

To potvrdila i policejní mluvčí Šárka Poláčková. „Nemáme poznatky o žádných výtržnostech," uvedla.

Na stadionů se fandů Baníku sešlo téměř 300. Během zápasu povzbuzovali, zpívali, mávali a jásali. Jen jednou byli napomínáni za dýmovnice. Z výletu do Ústí se vraceli spokojeně. Počasí jim přálo a jejich Baníček se jim odměnil jasným vítězstvím. Přehrál Armu 3:0.