V pondělí se třináct malých čarodějnic náhle objevilo v Doběticích v Cukrárně U Jenčů a program měly náročný.

VÁLEČNÝ TANEC

Všechno začalo krátkou rozcvičkou a válečným tancem, potom se krátce vařil tajemný nápoj odvahy, následoval nácvik používání březových košťat. Ředitelka nadpřirozených sil Alena Hechterová rozdala náročné testy a osobně dohlížela na plnění úkolů.

„Víte, jak má vypadat opravdová čarodějnice? Názornou pomůcku si hned vyrobíme," zaznělo z úst zkušené lektorky a na stolech se objevila papírová předloha. „Šaty má černé, samá záplata. Vlasy rozcuchané, na zádech kocoura. V ruce drží koště, v očích výraz loupežníka," taková byla nápověda.

Děti se moc snažily, nikdo neopisoval, rodiče sušili polotovary a chválili své ratolesti. „Já nechci, aby moje čarodějnice měla vlasy," prohlásila malá dívenka a hned vedle se ozvalo. „Moje čarodějnice musí mít bílou krysu na rameni Jinak to bude uklízečka."

FAVORITKY PRO FINÁLE

Sofinka, Anežka, Adélka, Julinka, To byly velké favoritky pro finále, kdy se uprostřed cukrárny rozhořel oheň a kolem seděly malé čarodějnice s párkem v ruce.

„Já jenom kroutím hlavou. Doma by to nejedla, tady si přidává i chleba. Bezvadný nápad s tím papírovým táborákem, pan Jenčo dokonce přispěchal s hasičákem, aby dodal situaci věrohodnost," vysvětluje jedna maminka.

Čarodějnická akce pomalu končí, všechny dívenky si nasazují špičaté klobouky a zdraví paní Hechterovou. V sobotu u laguny předvedou let na koštěti a zaženou definitivně paní Zimu do kopců. Už aby to bylo!