Zatímco v nížině byl místy jen lehký poprašek, na horách sněžilo vydatněji a musely vyjet sypače.

Sníh na radaru

„Viděli jsme to na radaru, sněžení se blížilo asi od dvou hodin, chlapi vyjeli na dálnici před třetí v noci," informoval Petr Zajíc, šéf střediska údržby dálnice v Řehlovicích.

„Vyjely dva vozy, celý úsek prosolily, ale zpočátku ještě místy zůstával sníh ležet, než ho auta rozjezdila. Žádné problémy se sjízdností jsme neměli. Počasí je teď nestálé, ve dne je třeba i osm stupňů nad nulou a v noci mínus sedm. Jsme pořád v pohotovosti, připraveno vyjet je až sedm vozů," doplnil Petr Zajíc.

Bílá pokrývka zakryla Petrovice i Tisou. Dopoledne už byly všechny hlavní cesty holé a lidé z radnice protáhli i postranní komunikace. Sníh udělal radost možná dětem, ale dospělým už by nechyběl.

„Už bylo jaro a najednou zase sníh," říkala žena v hloučku před obecním úřadem v Tisé. „Naposledy sněžilo prvního března, to jsme si říkali, že by mohlo stačit a zase je zima zpátky. Mohlo by to být naposled," zadoufala.

Její soused byl jiného názoru. „Tady sněží i koncem dubna. Najednou se něco přižene a je bílo. Na teplo si ještě počkáme," připomněl.

Jaro je daleko

Že je málo důvodů k jarnímu optimismu potvrdil i prognostik pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Ústí nad Labem na Kočkově Martin Novák.

„V pondělním varování před sněžením náš kraj sice uveden nebyl, ale to se týkalo jen velkého sněžení. S menšími přeháňkami, kdy napadne jen několik centimetrů sněhu, musíme zejména na horách počítat pořád. Stále ještě máme zimní počasí a jaro je v nedohlednu. Zvláště na silnicích nelze nic podcenit," varoval Martin Novák.

Jak dodal i v příštích dnech se mohou podobné výkyvy počasí projevit a bude dál chladno. „Na výraznější oteplení si musíme ještě počkat, jaro bude přicházet postupně," zdůraznil Martin Novák.