Přijeli z Teplic do Ústí, aby porovnali sousední město z pohledu prázdninových možností. Kde najít pohádkový les ale nevěděli.

„ZOO máte nádhernou, moc mě překvapila Větruše, hrad nad řekou byl ale prázdný. Chtěl jsem si prohlédnout důkladněji zdymadla, ale nebyl čas. Indiánskou restauraci Karla Maye jsme našli bez problémů, potom jsme šli do bazénu," vyprávěl ježatý Radim. „Kolem 17. hodiny jsme plnili přání dětí a snad hodinu jsme hledali Pohádkový les. Nakonec jste nás zachránil. Pohádkový les je zajímavý nápad, ale některé postavičky by už chtěly opravit, vyhodnotil," dodal.

„Naše prázdninová dovolená je tentokrát poznávací. Ještě pojedeme do Mostu na dostihy, chceme do Litoměřic, tam prý mají muzeum čertů. Pokud bude stále takové vedro, tak vyzkoušíme v sobotu velký tobogan v Děčíně," upřesnila černovlasá Dáša a předala slovo nejmladšímu z výpravy.

„Děkujeme za ukázku Pohádkového lesa, je fajn. Škoda, že tam nebyl ten řezbář, chtěl bych ho vidět při práci," s vážným výrazem ve tváři konstatoval osmiletý kluk.

Pomáhal jsem náhodným turistům najít pohádku v lese a vzniklo z toho téma k zamyšlení. Pokud by k vám na návštěvu přijel třeba kamarád z Brna, kam by jste ho vytáhli na dobrou večeři? Co byste mu ukázali druhý den, co raději zatajili?

Ne, není to žádná soutěž, jenom virtuální představa „kam s ním". Byli jste v Pohádkovém lese?