Páteční soutěž na veslařském trenažéru skončila kolem půlnoci a viděl ji i Přemysl Sobotka, I. místopředseda Senátu ČR. Sobotní cyklistická hodinovka byla fantastická a tým SKP Lyžaři Ústí dlouho bojoval o stupně vítězů. Nechyběly pády, okamžiky radosti, férová gesta, potlesk diváků. Vítězové z VSK FTVS Praha Laktát nasbírali celkem famózních 1629 bodů.

Kdo měl v týmu více univerzálů , nemusel se obávat bílé obálky s rozlosováním soutěže. Přesný časový harmonogram, připravená sportoviště a stovky cyklistů v ulicích. To byl víkend v Doksech. Domácí se připravili skvěle a v první desítce měli tři zástupce, na bednu se však nedostali. V seznamu jsem našel čtyři mužstva z Ústí a vydal se po jejich stopách.

Dvoje plíce

Pořadové číslo 37 měli sympatičtí lyžaři z SKP. „Samozřejmě, že hodně záleží na losování, ale my se soupeřů nebojíme. V týmu sice máme dva padesátníky, ale jejich zkušenosti jsou k nezaplacení. Mladíci Adam a Michal mají dvoje plíce a adrenalin mlsají ke snídani", vysvětlovala černovlasá Lenka Matoušková. Lyžaři vybojovali skvělé 14. místo. Nejvíce bodů nasbírali v cyklistice, plavání a lukostřelbě. Z Tisé přijely dva týmy. První mužstvo Tisáci obsadilo 28. místo.

Druhé mužstvo Snowkitting Tisá uzavřelo čtvrtou desítku. Zastihl jsem je na kuželkách. „Nejsem moc spokojený s výsledkem. Příprava na domácích Létohrách nevypadala špatně, únava však vykonala své. Patříme tady mezi mazáky. Je to náš 8. start u Mácháče. V roce 2008 jsme dokonce stáli na bedně, byli jsme druzí. To jsme byli o pár let mladší", s úsměvem vysvětloval Jiří Švejdar.

Lentilky překvapily

Největším překvapením však byly Lentilky. Pětici sportovních amatérů doplnila šikovná Klárka a účast na hrách komentovala následovně. „V loňském roce jsme zaplatili nováčkovskou daň a obdivovali nasazení soupeřů. Ve výsledkové listině jsme poletovali kolem 70. místa. Kluci se zařekli, že začnou trénovat a pokusí se dostat do padesátky. To byl náš velký sen. Jura dal dobrý základ na trenažéru, skvěle jsme zaplavali, dobrý los jsme měli na tenisu. Soupeře jsme šokovali na raftech, dobrý byl fotbal, nohejbal. Nádherný byl biatlon, Míra vydřel inline", konstatovala maminka dvou děvčátek.

Klára Hoskovská na nohejbalovém kurtu blokovala útok soupeře takovým způsobem, že přiběhl i místní kameraman a nevěřil svým očím. Lentilky obsadily krásné 30. místo a příští rok to budou mít velmi těžké. Už je tu berou vážně. Všechny disciplíny byly zajímavé. Závodily dvojice, trojice, maximálně pětice. Lanové bludiště v korunách stromů vyžadovalo pořádný kus odvahy, horolezecká stěna po patnácti minutách opakovaných výstupů ničila zápěstí, orientační běh pokazili i favorité. Náročný víkend!

Výsledky

1. místo - VSK FTVS Praha Laktát - 1629 bodů

2. místo - Mamira - 1609 bodů

3. místo - Lokal Blok - 1549,5 bodu

14. místo - SKP Lyžaři Ústí - 1355 bodů

28. místo - Tisáci - 1169,5 bodu

30. místo - Lentilky - 1159 bodů

40. místo - Snowkitting Tisá - 1038 bodů