Návaly ústecká finanční správa očekávala. Pondělí je totiž poslední den, kdy mohou lidé podat daňové přiznání.

PŘIVSTALA SI, STIHLA POJIŠŤOVNU I KAFE

Někteří, ač přišli v podstatě na poslední chvíli, si alespoň přivstali. Aby na „finančák" dorazili co nejdříve a nemuseli zbytečně postávat dlouhé minuty, či dokonce hodiny ve frontě.

Mohlo by vás také zajímat. V Ústí začal svoz starých krámů. Všechno shoří

„Dorazila jsem před osmou a bylo to v pohodě. Čekala jsem jen chvilku. Stihla jsem ještě kafíčko i pojišťovnu, než jsem dorazila do svého obchůdku. Fakt je, že když jsem odcházela, štrúdl čekajících se táhl až ven," směje se živnostnice Věra Novotná.

Podle mluvčího ústecké pobočky finančního úřadu vybírá daňové přiznání od živnostníků a podnikatelů už roky vyšší počet úřednic než obvykle.

„Fronty se tvoří pouze nárazově, hlavně odpoledne. V tom případě začne přebírat daňová přiznání další pracovnice podatelny. I tak lze říci, že větší počet daňových poplatníků navštěvuje naše územní pracoviště v běžné úřední dny, tedy v pondělí a středu, ačkoliv v těchto dnech mají všechna pracoviště rozšířené úřední dny i hodiny," popisuje Radim Vlačiha, mluvčí ústecké finanční správy.

NAPOSLEDY V PONDĚLÍ

Lidé mohou svá přiznání podat každý den až do pátku v čase od 8 do 17 hodin. Poslední možnost budou mít ještě příští týden v pondělí, opět od 8 ráno. Úřednice je budou tentokrát přijímat až do 18 hodin. S usměrňováním fronty vypomáhají i pracovníci ostrahy ze soukromé bezpečnostní agentury. Jakmile si někdo neví rady, nasměrují ho ke správné přepážce.

Letos totiž přibyla novinka, dvoustránkový formulář namísto klasického čtyřstránkového. Je pro poplatníky, kteří mají příjmy pouze ze závislé činnosti ze zdrojů na území ČR. „Obecně lze říci, že jsme zaevidovali k 27. březnu zhruba 60 procent daňových přiznání," dodává Radim Vlačiha.

Přečtěte si také. Řidiči autobusů mají termín stávky. Odbory rozhodly o 6. dubnu