Případ se odehrál loni v červenci. Oba kamarádi ze střekovského policejního oddělení měli volno, a tak si šli zasportovat k jezeru Milada v Chabařovicích.

„Všimli jsme si čtyřkolky, která se kolem jezera proháněla. Najednou řidič vyjel z trasy, dostal smyk a zaletěl do dva metry hlubokého příkopu a rákosí. Hned jsme k němu vyběhli. Řidič byl v bezvědomí,“ vzpomíná 36letý policista Tomáš.

Mladíka z hlubokého bláta vytáhli, poskytli mu první pomoc a zavolali záchrannou službu. „Milada je velká, takže jsem běžel na hlavní silnici záchranku navigovat,“ podotýká 37letý Jaroslav. Mladý řidič se však mezitím probral a chtěl z místa utéci. Policista ho zadržel.

„Jak se z evidence zjistilo, mladík měl vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel a při dechové zkoušce mu v krvi naměřili přes 1,5 promile alkoholu,“ uvedla důvody nepodařeného útěku policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Mladík měl štěstí, zdravotně přežil nehodu bez následků. „Naši policisté opět ukázali, že pomáhat umíme,“ dodal ústecký šéf policie Vladimír Danyluk.

Gentlemanem silnic se stává ten, kdo osobně přispěje k záchraně života nebo při dopravní nehodě. Jde o projekt České pojišťovny a policie, který funguje od roku 2004. Od té doby ho po celém Česku získalo zhruba 140 zachránců.