Osmnáctijamkové hřiště bylo mokré, hrací podmínky měly vyhovovat střelcům. Mezi dospěláky byla tentokrát i omladina, odborníky nejvíce zaujal jedenáctiletý Filip Goll, který se golfu věnuje čtyři roky a s tatínkem Petrem prošel celé hřiště. Ve své kategorii byl druhý, celkově obsadil 31. místo. Solidní handicap (17) uplatnil o prázdninách na golfové akci na Cínovci, v Terezíně, Janově, ale i na luxusním Karlštejně. „Bylo moc fajn, že jsem mohl hrát mezi dospěláky, ostatní šli pouze devítku. Samozřejmě že sleduji olympijské hry a znám všechna golfová esa. Dnes jsem dokonce o jednu ránu porazil tátu, což mě překvapilo," prohlásil usměvavý kluk a zvedl nad hlavu vydřenou cenu.

Závěr turnaje měl i své filmové finále. Dva borci totiž dosáhli stejného výsledku (80 ran) a před zraky všech přítomných došlo k rozstřelu. Vyhrál jej Ondřej Bílkovský a stal se hrdinou dne. „Mokré hřiště mi nevyhovuje, jsem kratší hráč, ale tentokrát mi to vyšlo. Marek Prokeš odehrál stejně i první kolo, skutečně musel rozhodnout rozstřel. Je to zvláštní, když vás sleduje takový dav, měl jsem kliku, vyhrál jsem 3:5. Prvním gratulantem byl táta. Golf hraji čtyři roky a tak mě to chytlo, že jedu z turnaje do turnaje. Samozřejmě že tu byli lepší hráči, Adam Šťastný má handicap 3,5, ale tentokrát někde zaváhal. Zahrál 84 ran a celkově byl šestý. Pohár je krásný a potlesk kamarádů zahřeje," prohlásil vítěz.

Absolutní pořadí na rány:1. místo - Ondřej Bílkovský - GCTUL - HCP 6,0 - kolo 80/35 - skóre 80 - rozstřel 3:5
2. místo - Marek Prokeš - GCTUL - HCP 6,3 - kolo 80/35 - skóre 80 ran - rozstřel 5:3
3. místo - Martin Mrńák - GCTUL - HCP 10,8 - kolo 81/40 - skóre 81 ran

Nejlepší Ústečankou byla označena Eva Kohoutová, nástřelem 97 ran. „Po organizátorské stránce to byl skvělý turnaj. Malá vozítka do terénu přivážela tekutiny, kdo chtěl, dostal ovoce, nebo řízek. Nepřijel jsem vyhrát, znám to staré olympijské heslo, stačila mi účast s příjemnou procházkou pod širým nebem. Hřiště je normováno na 5687m, ale znáte to, nachodíte daleko víc. Většina si to užívala stejně jako já a když neposedný míček přistál ve vysoké trávě, pomáhali všichni. Několik jamek je tu skutečně zajímavých, třeba ta přes vodu se mi líbila. Dokonce jsme stihli i Petru Kvitovou v boji o bronz a zahrála nám k tomu hudba. Potom se venku propojily stoly a večerní program mohl začít. Ani nevím, jak jsem dopadl, ale toho kluka jsem určitě neporazil," prohlásil usměvavý muž a pomalu skládal své nádobíčko do auta.

Hlavní organizátor František Münster chválil sponzory i kamaráda Ivana Soukupa, který mu při vyhlašování vzorně pomáhal. Oba si stihli i zahrát a ostudu určitě neudělali. Soukup byl dvanáctý, Münster pětadvacátý. Na ústeckém hřišti se miliony nevyhrávají, ale golf se tam hraje solidní.