„Současný stav budovy gymnázia je nevyhovující, rekonstrukce by byla neúměrně drahá, jsou tu použity panely s azbestovou izolací. Nevím, jak by se to dalo řešit. Areál ve Staré ulici je novější. Dostaví se tam aula, školní klub a další zařízení," vysvětlil ředitel školy Michal Šidák.

Po dobu rekonstrukce bude muset být areál ve Staré ulici uzavřen. „Z velké části bychom se měli vejít do budovy gymnázia, další nároky na prostor budeme řešit," dodal Michal Šidák.

Investiční záměr je rozdělen na čtyři etapy, náklady se blíží dvěma stům milionům korun.

„Zatím je hotova studie, bude se připravovat projekt. Podle schváleného záměru by realizace měla probíhat od roku 2017 do roku 2020," uvedl Michal Šidák.

Investiční záměr je rozdělen na čtyři etapy, náklady se blíží dvěma stům milionům korun.

O tom, že by gymnázium mělo z areálu v parku odejít, nejsou informováni představitelé obvodní radnice. „Něco málo jsem zaslechla, ale oficiálně s námi nikdo nejednal. Jestli areál zůstane prázdný, může to být velký problém. Jeden hotel Máj už tu máme," připomněla starostka Renata Zrníková.

Více o dalších záměrech s areálem nesdělila ani mluvčí kraje Lucie Dosedělová. „Budovu na adrese Stavbařů 5 bude nutné plně využít během rekonstrukce budovy Stará 99. Vzhledem k časové náročnosti akce lze předpokládat využití budovy Stavbařů 5 pro oblast školství patrně až do roku 2019 či 2020," uvedla mluvčí.