"Dělala to naše přestupková komise," řekl Tvrdík. Maryško se podle komise dopustil přestupku proti občanskému soužití tím, že udeřil Eichlera otevřenou dlaní do zátylku. "Panu E. nebylo způsobeno zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření," píše komise v usnesení. "Obálka otevřena, případ uzavřen! Zpátky mezi slušné lidi, za akční cenu," glosuje rozhodnutí komise Maryško.

Incident se odehrál na začátku března po několikahodinovém jednání zastupitelstva města, na kterém zastupitelé rozhodli, že založí nové divadlo s názvem Činoherní studio města Ústí nad Labem. Eichler na zastupitelstvu řekl, že Maryško platí za ubytování v budově divadla nájemné 15 korun měsíčně. Zároveň tehdy řekl, že divadlo uzavřelo údajně nevýhodnou nájemní smlouvu s Maryškovým Divadlem Demago. Maryško už dříve řekl, že šlo o výchovný pohlavek, který by dal Eichlerovi znovu.

Jiří Maryško přešel společně s celým souborem končícího Činoherního divadla pod nový spolek Činoherák Ústí. Divadlo obnoví činnost příští týden. Hrát bude na lodi Tajemství břatří Formanů. Pravděpodobně od září by mohl soubor hrát v budově bývalého kina Hraničář v centru města.