Rozporuplné reakce mezi Ústečany budí některé reklamní snahy ústeckého Severočeského divadla opery a baletu, jak lákat diváky na představení. Někteří lidé kritizují billboard, který divadlo nechalo umístit na Lidické náměstí. Rozčiluje je i nová led obrazovka na balkoně historické budovy divadla, která nahradila dosud používané reklamní cedule.

„Věci jako stojany s reklamními billboardy do veřejného prostoru nepatří. Navíc ten plakát není ani příliš vkusný a dobře udělaný. Stejný názor mám i na led obrazovku na historické budově," tvrdí například architekt Tomáš Petermann.

Více čtěte v tištěném středečním Ústeckém deníku!

Najdete v něm také další kupon do soutěže o televizi za 36 tisíc korun a kupon do soutěže o charitativní kalendář ústeckých hokejistů.

Obyvatelé Libouchce i dalších obcí podél silnice mezi Děčínem a dálnicí D8 se možná dočkají komunikace, která je nebude zatěžovat hlukem. Ředitelství silnic a dálnic totiž do systému EIA znovu dalo dokumentaci, která má posoudit varianty přeložky silnice I/13 z Děčína do Knínic. I o tom si můžete přečíst ve středečním Ústeckém deníku.

Přineseme také rozhovor s Vladimírem Čechem, který svět bohužel opustil před pár dny ve věku 61 let. Pohřeb ale nechtěl, lze se s ním rozloučit ve středu v divadle ABC v Praze. Sympatický muž v Ústí hrál s dobřichovickými ochotníky na hradě Střekov Karla IV. v Noci na Karlštejně. Na Portě v DK Ústí pak moderoval vzpomínkový večer na písničkářskou legendu Kapitána Kida.