Dva kočárky, dva pejsci, několik dětí, čtveřice hudebníků a dobrá nálada. Čtyřicet minut pohody. Střekov - Svádov - Valtířov - Velké  Březno - Malé Březno - Laština - Zubrnice. Turistická linka T3 přivezla do Zubrnic jaro, odpoledne došlo i na prohlídku skanzenu. 

"Na téhle mašince jsem začínal, je to opravdu babička. Vyráběna byla kolem roku 1948. Pomalu všechno ruční práce, v kopci je trochu zadýchaná, okna na řemeny, spojka trochu drhne. Na dráze jsem dělal celý život, mašince jsem radil přes čtyřicet let. Dnes je tu i hudební doprovod. Mám takový dojem, že dva umělci jsou z Chlumce, další dva z Chabařovic. Domluvili se, v Zubrnicích budou hrát ještě v hospodě. Dnes s námi jeli i turisté z Německa, jeden pán se mě pořád ptal na technické údaje, brněla mě z toho hlava. Z jízdy byl nadšený," svěřil se strojvůdce Mojmír. 

V malém sále Domu kultury v Ústí nad Labem se konala další z akcí Mácháč Tour
OBRAZEM: To byla párty! Mácháč Tour dorazila s dýdžeji do Ústí

Zpáteční cesta už byla bez houslí, kytary, harmoniky a ukulele. Prohlídka skanzenu začínala ve 13 hodin, hodně lidí se šlo podívat k mlýnu, někdo zašel do kostela. V pondělí je sice svátek, ale červený vláček pojede zase ze Střekova. Odjezd 10.10, 12.10, 14.10, 16.10. Jízdenka ve vlaku, dospěláci 30, děti 10 korun.