V týdnu funguje, o víkendu se ale jeho brány zavírají. Stadion mládeže u Rondelu ve Všebořicích zůstává po celý leden o víkendech nepřístupný. Sportovci se ale mohou těšit na nové zázemí.

Areál spravuje Dům dětí a mládeže (DDM) v Ústí. Jak říká ředitel DDM Jan Eichler, měsíc leden je jediný v roce, kdy se nehraje hokejbal.

„Proto nezabezpečujeme provoz o víkendech. Ve všední dny otevřeno je, ale dělají se opravy a údržba. Naplno otevřeme až v jarních měsících, hokejbal se začne hrát od února včetně sobot a nedělí,“ říká Eichler.

S ním ovšem nesouhlasí cyklista Jakub Krejčí. „Pokud se něco opravuje nebo udržuje, tak ve správní budově na stadionu stejně někdo může být, takže může být areál otevřený. Tato nadprůměrně teplá zima rozhodně neohrožuje betonový skatepark za šest milionů, který by mělo město svým občanům zpřístupnit,“ myslí si Krejčí.

Areál zahrnuje kromě hokejbalového hřiště také víceúčelové hřiště na futsal, házenou a basketbal, beachvolejbalový kurt, skatepark, tenisové kurty i boulderovou stěnu.

Hokejbalové hřiště je pak jediné v Ústí, jež je schváleno hokejbalovým svazem na pořádání všech soutěží v hokejbale. „Jak je možné, že lidé nemohou stadion využívat? Někdo by z toho měl vyvodit politickou odpovědnost,“ myslí si Krejčí.

Podle Eichlera je prací na stadionu hodně. „Každoročně zabezpečujeme tzv. malou a drobnou údržbu a opravy, ze svazu hokejbalu pak přijíždí kontrola, která posoudí, jestli se na našem hřišti může soutěž hrát, probíhá také údržba zeleně nebo povrchů hřišť,“ vypočítává Eichler s tím, že zároveň probíhá investice do stadionu ze strany města.

Ústí navíc chystá dostavět zázemí pro hokejbalový klub. Radní už na stavbu zdvojnásobili rozpočet z původních pěti na deset milionů.

„Vybudujeme šatny pro sportovce se sociálním zařízením, sociální zařízení pro veřejnost či zasedací místnost,“ líčí mluvčí magistrátu Romana Macová.