Roztrhané džíny mě donutily vyrazit za nákupy. Není na co čekat, jsou přece slevy!

Stále někde čtu, jak je nakupování v Německu výhodné, tak jsem vyrazil nejdříve do Drážďan. Na parkovišti před obchodním centrem Karstadt stálo hodně aut s ústeckou poznávací značkou.

„Já už jezdím nakupovat jenom sem, je tady mnohem větší výběr," řekla mi před vchodem Helena Voráčková ze Severní Terasy.

Měla pravdu, výběr je v obchodech kolem centrální ulice Prager Strasse obrovský. Až jsem se v něm docela ztratil a nic si nakonec nevybral.

Ani slevy nebyly nijak závratné – nejčastěji kolem 30 procent. „Druhá vlna slev, které jsou ještě větší, přijde na konci ledna, ale to už zase nemusí mít vaši velikost," radil mi další Ústečan na nákupech  u našich sousedů Jiří Havlík.

Džíny jsem nakonec tedy v Drážďanech nesehnal, ale koupil jsem si alespoň zlevněné svetry (z 69 na 49 euro).

Proto jsem vyrazil do ústeckého Fora. Výběr není zdaleka tak veliký, ale slevy jsou až 50 %. Džíny jsem pořídil.

Záporná sleva

Jen mě zarazila jedna věc. Už před Vánoci jsem si chtěl koupit pětikilové závaží na činky (po novém roce se má přeci hubnout). V Intersportu jej měli za 649 korun.  Podíval jsem se, jestli je nyní nezlevnili. Zlevnili, ale pěkně podivně. Na cenovku dodali přeškrtnutou cenu 799 a novou po slevě 699 Kč! 

Jenže si u těch změn nestačili všimnout, že nad závažími mají kompletní tabulku, kde  byla stále stará cena 649. Zeptal jsem se na to obsluhy. "Platí ta částka, co je na cenovce, tedy 699 korun," řekla mi po dlouhém přemýšlení (sama se divili, co to tam mají) prodavačka.

Takže pozor na slevy, někdy je totiž paradoxně produkt po slevě dražší než původní cena.

Setkali jste se také někdy s takovými "slevami na oko"? Napište nám do diskuze!