Vadí jim, že je velmi často spojovaný se skandály kolem evropských dotací. Odejít by měl i Daniel Ježek, který bývá označován za jednu ze šedých eminencí ODS v regionu.

Podle místopředsedy mostecké organizace Jiřího Škrábala se o návrhu velmi bouřlivě diskutovalo. „Máme signály z naší členské základny i od lidí, kteří by nás chtěli volit. Ptají se, co s tím budete dělat, jak to, že Šulce ještě nezavřeli a kdy k tomu dá ODS nějaké stanovisko," vysvětlil Škrábal. „Čekal bych, že to udělají pánové sami od sebe. Neudělali, takže musí přijít aspoň takový impuls. Už jim nechci dělat advokáta," dodal Škrábal.

Deník se pokoušel získat stanovisko Šulce. Na jeho telefonu ale včera byla jen hlasová schránka

Šulc se na kritizovaném systému, který i podle auditních kontrol politikům umožňoval zasahovat do rozdělování dotací, přímo podílel. Systém se připravoval v době, kdy byl hejtmanem Ústeckého kraje. Právě krajští politici z Ústecka a Karlovarska vše navrhli. Několik let pak Šulc byl i předsedou výboru regionální rady, která je nejvyšším orgánem rozhodujícím o významném dění na dotačním úřadě. Skončil až v reakci na korupční skandály kolem dotací.

Trestně stíhaní jsou dnes všichni tři ředitelé úřadu, které výbor regionální rady volil. Všichni kvůli ovlivňování zakázek. Petr Kušnierz byl již navíc kvůli braní úplatků nepravomocně odsouzený na 7,5 roku vězení. Policie stíhá kvůli ovlivňování dotací i exnáměstka současné hejtmanky Pavla Koudu (ČSSD).

Krajský předseda ODS Jan Kubata se nechtěl k případu Šulce příliš vyjadřovat. „Je to především věcí mostecké ODS. Nemůžu z pozice kraje do takové debaty zasahovat, je to věcí místního sdružení," uvedl.

Rozhodnutí rozproudilo debatu i na internetu. „Těm by měla pozastavit členství spíš policie. A už aby to bylo," uvedl Petr Nosek.

Kdo je Jiří Šulc?

Narodil se 24. června 1958 v Mostě. Do roku 1992 se zabýval výstavbou v Mostě, po roce 1989 vstoupil do komunální politiky. Od 90. let figuroval v řadě firem, organizací a institucí působících v regionu severních Čech. V roce 1994 - 2001 byl mosteckým starostou. V roce2000 byl zvolený prvním hejtmanem Ústeckého kraje, kterým byl 8 let. Nyní je krajským radním pro dopravu a poslancem Parlamentu. Od roku 2007 do letoška byl předsedou Regionální rady regionu Severozápad.