Právě do pivnice na Klíši se vám vyplatí přijít pěkně „ustrojen“. Pakliže tam přijdete v českém hokejovém reprezentačním dresu, tak dostane první pivo zdarma. Když český národním tým vyhraje, tak každý fanoušek od podniku získá panáka gratis. „Bude tipovačka na každý zápas, na konci mistrovství vyhlásíme nejlepšího tipéra. Ten dostane poukaz na konzumaci u nás v hodnotě 500 korun,“ řekla výčepní z Resslovky Eva Rejnková a dodala s úsměvem: „Hokejem vždy žiju. Miluji tu atmosféru a je radost vidět tolik hokejových trenérů pohromadě.“

Ústecký pivní jarmark/ Ilustrační foto.
Tipy na víkend: AC/DC tribute, O pohár hraběte Chotka a Ústecký pivní jarmark

Promítání sportovních utkání patří mezi tradiční kratochvíle pro hosty i v restauraci s minipivovarem Na Rychtě pár kroků od OC Forum. Provozní Jiří Šťovíček potvrdil, že tomu tak bude i v případě aktuálního hokeje. „Respektive, pouštíme přenosy utkání na velkoplošné obrazovce. Na výzdobu sice nemáme čas, protože se nyní soustředíme na organizaci sobotního jarmarku malých a rodinných minipivovarů, ale na hokej samozřejmě nezapomeneme,“ slíbil s tím, že sice sportovní fanoušci netvoří většinu osazenstva, ale o sledování sportu zde bývá zájem.

„Bývá to docela početná skupina příznivců sportu. Na pátek nám i přibývá rezervací. Lidi k nám samozřejmě chodí i na jiné významné sportovní zápasy,“ zasmál se.

Diváci na třetím derby mezi Děčínem a Ústí nad Labem v rámci semifinále play-off.
OBRAZEM: Byli jste na třetím semifinále? Najděte se na fotkách

Na pátek se ostatně připravují i štamgasti restaurace Pivovarská Šenkovna ve Velké Hradební ulici, mezi křižovatkami s Pařížskou a Bratislavskou ulicí. Jedna se zdejších servírek během čtvrtečního dopoledne (9. května) na dotazy ohledně rezervace poznamenala, že neví zda vůbec v pátek večer budou mít nějaká volná místa u stolu.

„Promítat určitě budeme. Ale docela se nám to tady plní rezervacemi, lidí asi přijde hodně,“ líčila s tím, že občas mívají během promítání i vyvěšené vlajky a podobně, aby panovala ta správná „fandící“ atmosféra. „Přiznám se ale, že nevím jak to bude v pátek, šéf tu není a tak nemám víc informací,“ zasmála se.

Univerzitní basketbalová liga – 3. místo pro UJEP.
Basketbalisté z ústecké univerzity ovládli divizi a z Final4 přivezli bronz

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v termínu 10. – 26. května hostí Praha (skupina A) a Ostrava (skupina B), šampionát se do Česka vrací po devíti letech. Titul z MS 2023 obhajuje Kanada, národní tým loni na turnaji obsadil osmé místo. Česká reprezentace byla nalosována do skupiny A, kde se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Mohlo by vás zajímat: Naším cílem není zvířata rozdat a mít klid, říká vedoucí ústeckého útulku

Zdroj: Deník/Jan Pechánek