Oči pro pláč zbyly některým restauratérům. V létě to vypadalo, že se trochu zahojí, ale jakmile začalo přibývat zpráv o nemocných covid-19, zkracování provozní doby a prodlužování mezer mezi židlemi, šlo všechno dle jejich slov, „do kopru“.

Své o tom ví například provozovatelka restaurace Ve Střední Evropě Jitka Myšičková. Ta během krizového stavu s pláčem líčila, že za provoz restaurace platí každý měsíc celkem přibližně 60 tisíc korun. Během krize doslova projedla finanční rezervy. Do budoucna teď hledí jako do propasti.

V létě se dal podnik trochu dohromady a vše vypadalo slibně. „My zavření nečekali, v televizi vláda slibovala, že to dělat nebudou. Máme nakoupené zboží, dorty, pivo na čepu a ze dne na den nás zase zavřeli,“ zlobila se.

Má sice otevřené okénko, ale ještě kolem poledne nepřišla doslova ani noha. „Nezaplatím žádný personál, když nic nevydělám. Už teď vařím a obsluhuji sama. Jestli tu takhle budu sedět od rána do večera, budou ztráty další statisíce korun,“ vylíčila s obavami.

O moc lepší to není ani v těch lokálech, které jejich provozovatelé vlastní komplet a nemusí platit nájemné. Podobně si po jarních těžkých ztrátách „zaplácl“ v létě díry v tržbách i provozovatel Hospůdky U Lípy na Střekově Vlastimil Žáček.

Ten poté, co vláda hospody definitivně zavřela, poslal stejně jako na jaře většinu zaměstnanců domů a začal využívat náhrady z programu Antivirus. „Sotva zase utáhli šrouby, začal jsem pivo na čepu prodávat do PET lahví za 16 korun, aby se nezkazilo. Mám u okénka jednoho číšníka a v kuchyni jednoho kuchaře. Nejedeme dokonce už ani na dva válce, ale sotva na jeden,“ poznamenal s tím, že sice nevěří vládním slibům, že uzavření bude trvat jen dva týdny, ale doufá ve vánoční večírky.

Kromě „Lipky“ Žáček vede pro biskupství hotel, restauraci a pivovar v Litoměřicích. „Je to masakr. Musíme navařené pivo zakonzervovat a čekat, jestli brzy otevřeme. Hotel je prázdný, bez hostů. Restaurace zavřená. Zaměstnanci doma. Snad neotevřeme až po Novém roce. Měli jsme rozvozy obědů pro hokejový tým, ten nesmí trénovat, takže i to padlo,“ láteřil.

Obdobný problém řeší Minipivovar a hotel Na Rychtě v Ústí. „S pivem v ležáckých tancích si poradíme. Ale na čepu se může zkazit. Za červen a červenec jsme se přiblížili číslům za stejné období v loňském roce. Ale od srpna se zprávami o infekci začala klesat ochota lidí posedět v hospodě a teď konec. Čerstvě jsme uvařili nový druh piva, desítku. Na čepu je sotva týden, bude se rychle kazit, asi ji necháme PETkovat. No a hotel, kde jsou tři hosté? Nevyplatí se pro ně udržovat restauraci,“ dodal majitel Martin Prachař s tím, že ceny zatím nesnižovali, ale nevylučuje to.