Po čtyřech letech se v Ústí nad Labem otevřelo obchodní centrum Všebořice. Místo Tesca tam nyní najdete potravinový velkoobchod Tamda Foods, který je podobný Makru.

Tisíce lidí přilákalo hned sobotní slavnostní otevření. Čekaly na ně hlavně obří regály s nevybaleným zbožím. „Aktuálně nabízíme přes dvacet tisíc položek. Velkou část tvoří potraviny a nápoje,“ řekl Le Minh Cau ze společnosti Tamda Foods. Zbytek sortimentu jsou domácí potřeby a drogerie.

Zákazníci jsou se znovuotevřením obchodního centra spokojení. „Bydlím tady ve Všebořicích, dlouhou dobu jsem se těšila na otevření. Chodím okolo na procházky, takže sem občas zaskočím a něco nakoupím,“ zmínila paní Alena.

Mladík David byl také zvědavý, co si lze v novém obchodě koupit. „Přijel jsem z Krásného Března autobusem a nevypadá to špatně,“ řekl.

Značné množství nápojů a potravin se prodává primárně po celých baleních jako ve velkoobchodu. Někteří zákazníci však ignorují nápisy na regálech, které tuto skutečnost oznamují. Stává se, že například některá balení džusů jsou rozbalená, a tak je lidé kupují jednotlivě. „Nápoje prodáváme většinou po celých baleních. Pokud chcete nápoje jednotlivě, musíte si je najít v chladících boxech, které jsou v prodejně. Pokud v nich žádaný nápoj není, nelze jej koupit samostatně,“ upozornil jeden ze skladníků obchodu.

Zákazníci mohou až do konce července využít tříprocentní slevy na celý nákup. Podnikatelé mají možnost si na informacích udělat členskou kartu Tamda Foods, díky které mají zboží za ceny bez DPH. V této prodejně je také možné využívat kartu z dalších poboček velkoobchodu Tamda Foods v České republice.

Nemilým překvapením pro zákazníky je fakt, že se nedá platit kartou, přijímají se jen platby v hotovosti. Na tuto skutečnost upozorňují až papíry nalepené u pokladen. V areálu obchodního centra Všebořice jsou dva bankomaty, peníze si tak lidé musí vybrat předem.

Aktuálně je v obchodním centru v provozu pouze velkoobchod, ostatní prostory, v nichž bude například restaurace, pizzerie či prodejna ovoce a zeleniny, jsou zatím zavřené. „Stále sháníme nájemce, kteří by měli zájem si zde otevřít svou prodejnu,“ sdělil Le Minh Cau.