Což je sport, který hrají především hráči upoutaní na vozíček, nebo s jiným tělesným postižením.

Nikdy to nevzdat

Tři z hráčů, totiž Jan Matoušek, Zdeněk Šafránek a Zdeněk Hábl sem přijeli před večerním zápasem s Německem propagovat svůj sport i družstvo. „Přimáčklo mě auto a přišel jsem v listopadu 2004 o nohu. V březnu jsem už byl na ledě a hrál. Přivedl mě k tomu můj lékař a zároveň trenér," líčil svůj příběh Zdeněk Hábl.

Školáky zajímalo ledasco. „Je hodně těžké se dostat do těch speciálních saní, co v nich hrajete?" ptal se asi desetiletý Martin. Dívky zase zajímalo, zda má některý z hráčů děti.

„Do postroje je těžké se dostat. Jinak mám dvouměsíční dceru, Emmu," prozradil Zdeněk Šafránek, odkázaný na vozíček. Hráči sršeli optimismem a nezapomněli školáky pozvat na zápas. „Dorazte nás večer povzbudit, zápas je zdarma a my vás rádi uvidíme. Máme také svůj Facebook, tak lajkujte," zval je Honza Matoušek, také vozíčkář.

Němce převálcovali

Školáci je za jejich snahu odměnili nejen potleskem a jásotem, ale i slibem, že určitě přijdou fandit.

Škola návštěvu týmu vítala s chutí. „Oslovili nás s tím, jestli bychom je jako sportovní škola přijali. S besedou jsme souhlasili moc rádi. Myslíme, že to je pro děti velice dobrý příklad," dodala zástupkyně ředitele Stanislava Tesařová.

Také díky svkělým fanouškům čeští reprezentanti na ústeckém zimním stadionu potvrdili roli favorita. Po třetinách 2:0, 2:1 a 3:0 převálcovali německé sledge hokejisty vysoko 7:1.