Na jeho vylepšení se vedle obvodní radnice podílí rovněž společnost Granette & Starorežná Distilleries (GSD).

Jako v Doběticích

Podobný koncept si likérka vyzkoušela již před dvěma lety na ústeckém sídlišti Dobětice. Tam ve spolupráci s městským obvodem Severní Terasa vybudovala dětské centrum podle kresby školáka Jiřího Čalouna. Stejná kresba je teď inspirací také pro toto nové v Hornické ulici.

,,Jelikož se koncept vydařil, na hřiště přišla spousta pozitivních ohlasů a jeho návštěvnost je veliká, rozhodli jsme se tento koncept zopakovat," prozradil generální ředitel GSD Pavel Kadlec.

Investice likérky se pohybuje kolem 450 000 korun za hrací prvky. Děti se zde mohou těšit na vláček a nádraží Jiříkov, respektive nyní už Jiříkov II, a opět nebude chybět ani ,,SOS informační cedule", kde jsou umístěny pro kluky a děvčata nejdůležitější kontakty, např. na policii, dětskou pohotovost či linku bezpečí.

Záleží na výrobcích

Nového hřiště by se děti měly dočkat nejpozději do začátku prázdnin. Vše teď závisí především na dodacích lhůtách výrobců.

Starosta centrálního městského obvodu Kamil Hýbner práce na hřišti v Hornické ulici potvrdil. „Dělníci už na místě provedli zemní práce," uvedl starosta.