Prostředky na zvelebení herních prvků získali od Ústecké komunitní nadace a společnosti Centropol v rámci programu „Žijeme spolu".

ZÁBAVNÉ NATÍRÁNÍ

Cílem projektu neformální skupinky místních občanů je přispět k navázání dobrých sousedských vztahů, aktivizovat místní obyvatele k péči o své okolí a zároveň zlepšit podmínky pro společné trávení volného času dětí i dospělých při sportování i odpočinku.

Celkem dvacet dospělých a jedenáct dětí se sešlo na hřišti v Hostovické ulici. Děti se pustily do obrušování prken i rzi na kovových konstrukcích. Pánové se chopili krumpáčů a lopat a připravili základ pro desku pod ping-pongový stůl, další vyměňovali prkna na muzeálním kolotoči. Nejzábavnější práce pro děti přišla nakonec vše bylo třeba barevně natřít.

„Naposledy jsem to tu natíral a opravoval já, pamatujete? To bylo tak před pětadvaceti lety," vzpomíná pan Hrudka. Od té doby hřiště chátralo. Zloději se postarali o kovové houpačky i skluzavku; kolotoč i dřevěná houpačka se rozpadaly. Místní se proto rozhodli, že hřiště opraví vlastními silami.

PLÁNUJÍ LAVIČKY A PLŮTEK

„Přistěhovalo se sem v poslední době hodně rodin s dětmi, říkali jsme si, že je takhle alespoň poznáme, a ještě budeme mít pěkné hřiště," objasňuje motivaci k podání projektu na Ústeckou komunitní nadaci jeden z organizátorů, pan Beran.

„Při práci jsme už také probrali, jak budeme pokračovat, v plánu je zatím instalace laviček, uvažujeme o nízkém plůtku podél silnice, aby děti nevběhly pod auto," líčí se zápalem.

„Přistěhovali jsme se sem nedávno od Kladna a připadalo nám, že se tu nic neděje. Tak doufáme, že tahle povedená akce je teprve začátek," uzavírá povídání pan Vašek a opéká synovi špekáček.

Hřiště v Hostovické prokouklo, opravili ho místní.