Jeden z nejživějších ústeckých bulvárů bývá často kritizován, Hrnčířská ulice dle mnohých připomíná kulisy pro natáčení hororových filmů. Nicméně změnou k lepšímu ulice prošla, mohou za to nové podniky a obchody. Je jich hned několik.

Úplnou novinkou na ústecké scéně zábavy je zmíněný retro koktejl bar. V nedávné minulosti se v místě nacházel sport bar Krijcos, nonstop, který disponoval životem v jakoukoliv denní dobu. Následně jej vystřídalo kasino s výherními automaty a ruletou.

Nyní je z prostorů podnik pod názvem Charlie's Bar & Club. Jde o retro bar po vzoru amerických klubů z druhé poloviny 20. století. Prim zde hrají koktejly, atmosféru umocňují třeba snímky ve stylu slavného filmu Pomáda, napadne vás i kultovní Pulp Fiction. Nechybí tapety s Marilyn Monroe a další rekvizity neodmyslitelně spjaté s unikátní a nezapomenutelnou dobou.

Na ústeckém Bukově bourala dvě auta.
Na ústeckém Bukově bourala dvě auta, záchranáři převezli do nemocnice dva lidi

„Majitel prostorů je pořád stejný, jen se rozhodl utvořit místo, kam se lidé mohou jít bavit a okusit něco nového. Máme to stavěné na koktejlech. Minulý týden jsme si slavnostně ťukli a zatím neformálně pokřtili zkušební otevření. Ještě před sebou máme dlouhou cestu k dokonalosti, budeme postupně přidávat další drinky a koktejly, studenou a teplou kuchyni, dezerty, nezapomenutelné akce, tematické večery, živé přenosy, ale zatím nebudeme prozrazovat úplně všechno,“ srší energií zaměstnanci nového baru v srdci Ústí.

Z novinky jsou nadšení i Ústečané, kteří už podnik okusili, o víkendu klub prošel úvodní zatěžkávací zkouškou. Přestože nejde o restauraci, něco podobného prý v Ústí chybělo.

„Návštěva stála za to! Obsluha perfektní a interiér opravdu krásný. Super zážitek,“ napsala na sociální sítí Facebook například uživatelka pod jménem Nikča Pohlodová. S pozitivní odezvou nebyla jediná, zaujala podoba podniku i celkový nápad.

Mezinárodní kuchyně z východu

Jen o pár vchodů dál, kde kdysi stála hospoda Na Předmostí, lze nalézt další novotu - prodejnu Multi Cook nabízející ručně vyráběné mražené jídlo. I na tuto novinku si lidé zvykají, obchod je v provozu zhruba měsíc.

V nabídce jsou konkrétně vareniky, zrazy, čebureky, pelmeně, tedy těstovinové taštičky či knedlíčky plněné směsí na mnoho způsobů. Jde o oblíbené pokrmy především v zemích bývalého sovětského svazu. Nechybí ani tradiční boršč. V obchodě lze ale sehnat i kotlety, nugetky, karbanátky, masové kuličky, plněné papriky, klobásy či téměř dvacítku druhů palačinek.

Josef Štajner kontaktoval redakci přes rubriku Čtenář reportér, aby poukázal na problém vyvěrající vody za domem ve Vojanově ulici v ústeckém Krásném Březně.
Voda už dlouho vyvěrá ven a nic se neděje, hlásí čtenář z Ústí. SČVK reaguje

„Všechny výrobky tam dělají ručně, můžete se i dívat. Jídlo je o něco dražší, ale zaplatíte si kvalitu. Byla jsem tam poprvé a rovnou koupila boršč,“ říká Petra Matějová s tím, že v novém obchodě nebyla naposledy.

V Hrnčířské ulici se jí zamlouvá i pekárna na straně zastávek MHD, což je další obchod, který v poslední době oživuje místo. „Hodně lidí si tam stěžovalo na nekvalitu, teď už je prý lepší. Otvírají brzy, dá se tam i sedět, je to fajn prodejna, už napohled vypadá dobře,“ pokračuje Petra Matějová.

Co je to s Barborkou?

Jednapadesátiletá Petra zároveň s nostalgií vzpomíná na kdysi prestižní cukrárnu Barborka, což je naopak podnik, který Hrnčířskou ulici na rozdíl od jiných údajně příliš nezkrášluje. Petra v Barborce pracovala před třiceti lety jako prodavačka.

„Pamatuji vyhlášenou zmrzlinu s mnoha druhy, jen zmrzlině patřila půlka cukrárny. Vedle byly zákusky, cukrárna tehdy měla obrovskou reputaci, zažívala jsem to z první ruky. Bohužel dnes je to zvláštní místo, cukrárna šla dolů. Není se co divit, když se podíváte, co tam sedí za lidi,“ tvrdí smutně. Kritika kdysi oblíbené cukrárny v posledních letech sílí. Deník se snažil zkontaktovat dlouholetého majitele Barborky, ale ten na opakované telefonáty zatím nereagoval.

Kromě nového retro klubu, prodejny s mraženým jídlem, cukrárny, sázkové kanceláře či španělské restaurace lze v Hrnčířské ulici narazit na lékárnu, domácí potřeby, květinářství, drogerii nebo několik obchodů s potravinami. Památné zelené ostrůvky, které stály i na přilehlém Mírovém náměstí, byly odstraněny během rekonstrukce před osmnácti lety. Ulici v současnosti zdobí dvě stromové aleje.

Mohlo by vás zajímat: Ústečané budou moci za opravu lavičky a úklid chodníku zdarma do bazénu nebo zoo

Zdroj: Deník/Jan Pechánek