"Tyhle akce pořádáme už asi dvacet let, začalo to nějakým malým přivýdělkem v patnácti a nyní máme zabraná místa již v říjnu," povídal čert Roman. "Začali jsme známými, věšeli jsme na sloupy papírky s číslem a nyní už máme pouze stálé zákazníky," pokračoval.

"Chodili jsme do rodin už tento víkend, za celé tři dny jsme jich prošli okolo padesáti," doplnil Mikuláš Marek. A jak dlouho trvá taková návštěva v rodině? "No moc se tam neohřejeme, v každé rodině jsme maximálně 10 minut, nejen abychom stihli všechny rodiny, ale i kvůli dětem, jsou kolikrát vystresované a 10 minut jim bohatě stačí," řekl Marek.

Karel Holas
Mrazuvzdorný Čechomor zazpívá koledy s Deníkem na ústeckém náměstí

A jak probíhá samotné setkání? "Před vstupem se u rodičů seznámíme se jmény dětí a převezmeme balíček, řekneme si rychlé instrukce, no a poté se jdeme podívat za dětmi, většinou nám poví básničku, čert trošku zacinká řetězy, Mikuláš předá balíček s andělem, ale žádná drasťárna," řekli čert s Mikulášem.

A na kolik taková návštěva vyjde? "Říkáme si 450 korun. Každý má za návštěvu stovku a zbytek je na pohonné hmoty. Lidem se to možná zdá dost, ale nevidí už za tím ten strávený čas," dodává Marek.