Nad ocelovou hladinou Labe je vyhlídek hned několik. Snad každý někdy byl na Mariánské skále a počítal lana na novém mostě. Střekovská vyhlídka nabízí dřevěnou věž, v Krásném Březně má skromný přístřešek František Málek, v Dubičkách je Doerellova lavička. Nejen turisty láká Vysoký ostrý a Vrkoč. Moderní lanovka vyvezla hosty na zámeček Větruše, pohled z věže je fantastický. V pondělí byla pro veřejnost nově zpřístupněna nedaleko žluté stavby Humboldtova vyhlídka. Turistická značka vede kolem bludiště do kopců, na lavičce tam sedí Friedrich Heinrich Alexander svobodný pán von Humboldt (1769-1859), německý přírodovědec.

Dopoledne to nevypadalo na déšť, na lavičce vedle dřevěného vědce seděla pohledná slečna, vedle ní veliký pes. Po chvilce ji vystřídal mladý manželský pár. "Udělali jsme si výlet na sever. Vlakový spoj byl přesný a rychlý, bydlíme v Nymburku. Internet nám nabídl Větruši, vyhlídku, vodopád, zdymadla, hrad Střekov. Potom dáme někde oběd, na nádraží je příjemná kavárna, tam dojde na kávičku a dortík. Večer pojedeme zpět," svěřila se paní Šárka, pan Pavel to odsouhlasil. Za chvilku pršelo.

U tenisových kurtů se rychle vytvořily kaluže, školní výlet zmizel, několik dětí šplhalo do věže, malé občerstvení zachránilo staříka, mladý vinohrad lákal znalce, obrazová galerie hvězd zaujala zahraniční turisty. Potom zase vyšlo slunce!