Fandíte ve fotbale anglické Chelsea?
Fandím jí, ale nejsem žádný skalní fanoušek. Líbí se mi, jak hrají. Když zapnete televizi a dávají nějaký fotbal, tak většinou hraje Chelsea. Teď ve středu zase. Je to asi i kvůli Petru Čechovi.

Ptám se proto, že písnička „Hymna Chelsea" je jednou z vašich nejznámějších.
Je pravda, že písnička Hymna Chelsea mě, jak se říká, „udělala". Díky ní jsem se stal známým, přestože se vlastně jedná o cover verzi hitu skupiny ABBA, u nás ji zpívá Helena Vondráčková pod názvem A ty se ptáš co já?

Prý tu písničku poslali na mobil i Petru Čechovi, aby to v kabině pustil a přeložil spoluhráčům z Chelsea. Je to pravda?
Je, ale jestli to udělal, nevím.

Karikatura: Hustej Wimpy.

Kde berete inspirace ke svým textům?
Jako správný písničkář beru inspiraci ze života. Třeba právě Chelsea vznikla tak, že jsem se chtěl ve středu večer dívat na fotbal, zrovna tenkrát hrála Chelsea, a žena přišla vykoupaná a navoněná z vany a co že jako bude?? A já jí řekl: „No přece Chelsea!" A bylo vymalováno. To zná většina chlapů. A druhá asociace s reálným životem je to spojení „už to bude rok, co jsem ti lízal pekáč". Je zajímavé, že na koncertech se smějí a pokyvují hlavami hlavně ženy.

Celý rozhovor čtěte v tištěném sobotním Ústeckém deníku!

Otážky šéfredaktoraJak ho vidím já: První rozhovor po pěti letech

Jen pár muzikantů se umí v Ústí živit muzikou, Jindřich Černý alias Hustej Wimpy je jeden z nich. Přesto ho málokdo zná.
„Jste první, co o mně píše, je vidět, že jste odvážnej," řekl mi s vážnou tváří, když  přišel do redakce Deníku. „Jeden novinář z jižních Čech mě jednou kontaktoval, ale pak se už neozval," smál se.
Jak Wimpy odpovídal? Věcně, ani ne moc sprostě, ale zase ne úplně spisovně. Každopádně ty největší „hlášky" dodal do rozhovoru až při autorizaci.
Nyní měl velké výdaje za nové CD, které si komplet dělá  sám (studio 30 tisíc,  lisování CD 20 tisíc a výroba triček). Musí se po koncertech hodně otáčet, aby si to vydělal.

Karikatura: Hustej Wimpy.JINDŘICH ČERNÝ – HUSTEJ WIMPY

- Narodil se v roce 1967 v Teplicích.
- Na základní školu chodil do Bohosudova, gymnázium vystudoval v Teplicích. „O třídu výš tam studovali i Kabáti."
Vystudoval ČVUT v Praze – obor elektřina.
- Pracoval v Českém telekomu, v Českých radiokomunikacích,  v Centropolu a naposledy v plynárenské skupině RWE.
- Poslední tři roky se živí jen muzikou. Od roku 1996 si vydal celkem devět CD, to poslední s názvem „Japonské péro" pokřtil v březnu 2013.
- Svému stylu říká pornofolk, zpívá s kytarou a foukací harmonikou převážně o sexu, sexuálních úchylkách, ale nevyhýbá se i vážnějším tématům jako politice, lovu mamutů a oslavným ódám na nezdolnost romských spoluobčanů při sběru železa a drahých kovů.