Pracovníci České obchodní inspekce v Ústí nad Labem předali dětem z dětského domova nezávadný textil, který měl našitá loga značek firem, jež se zabývají výrobou oděvů pro sport a volný čas.

Vladimír Pobok z ústecké České obchodní inspekce uvedl, že padělky pocházejí ze stánkového prodeje asijských obchodníků. „Zajistili jsme je postupně při kontrolách tržnic. Když jdou loga z oděvu odstranit a zboží je zdravotně nezávadné, umožňuje nám zákon ho poskytnout na charitativní účely. Tohle je ten případ," doplnil inspektor.

Loga z oděvů si musí pracovníci dětského domova odstranit sami. „Máme vyšívací stroj. Aby děti nechodily po vypárání v děravých věcech, tak jim tam dáme vlastní výšivky, které ničemu neodporují," uvedla Miroslava Hauzrová.

Zda děti nenosí trička z padělanými logy, inspektoři po několika týdnech prověří. „Je to napsané ve smlouvě, že po domluvené lhůtě textil zkontrolujeme. Kdyby pracovníci domova padělaná loga neodstranili, textil bychom zpátky zabavili a nechali spálit," řekl závěrem Vladimír Pobok.

Ne vždy však mohou zabaveným zbožím inspektoři charitu obdarovat. „Jsou padělky oděvů, kde jsou loga nažehlená a bez poškození je neodstraníte. Takové věci musíme bohužel bez dalších možností nechat spálit," doplnil Pobok.