Zástupci investorské společnosti Saller Group představili svou vizi na pondělním zasedání ústeckých zastupitelů. Promítli na plátno vizualizaci a dopodrobna rozebrali každou část plánu. S tím, že úpravy původního projektu vycházejí z připomínek, které v minulém volebním období měla střekovská radnice.

„Tři roky jsme o tom diskutovali. Domluvili jsme se a posunuli projekt dál. Lidl bude postaven podle modelu, který se běžně staví v Rakousku. Určitě to nebude ošklivá budka. Budeme se snažit maximálně městu vyhovět. Jako vlastníci pozemků potřebujeme fungovat. Když ne, ztrácíme peníze,“ přiblížil jeden ze zástupců investora Pavel Trna.

Dohady o tom, co má vedle soudu vyrůst, se táhnou už několik let. Souvisí se soudem zrušenou částí územního plánu i protesty některých místních obyvatel.

„V minulosti na proluce bylo město. Stály tu bloky domů v husté zástavbě. Stavba obchodního centra jako v Trmicích promění centrum města v periferii. Kdo si půjde posedět do kavárny u obrovského parkoviště?“ shrnul připomínky opoziční zastupitel Jan Hrouda (PRO! Ústí).

Naproti tomu náměstek primátora Pavel Tošovský (ODS), který pochází ze střekovského obvodu, projekt spíš uvítal. „Myslím, že mluvím za Střekov, když řeknu, že si místní lidé stěžují, že tam nejsou žádné pořádné obchody. Jenom Penny, kam jezdí celý Střekov. Většina lidí tu bude ráda, když nebude muset jezdit až do Trmic. Saller Group splnila v minulosti všechny požadavky v Neštěmicích, věřím, že bude ochotná k diskusi i teď,“ poznamenal náměstek Tošovský.

Manažer Saller Group Pavel Trna k tomu poznamenal, že jsou ochotní ke kompromisům, ke kterým patří i park a plocha, jež zůstane nezastavěná pro venčení psů. Prezentace slibovala mimo toho, kavárny a Lidlu i obchod s elektronikou Planeo, lékárnu Dr. Max, konfekci Benvenuto, butik NKD a další.

Primátor Petr Nedvědický (ANO 2011) se výstavbě nebrání. „Je tu investor, který investovat chce. Když mu to neumožníme, tak investovat nebude a odejde,“ řekl.

Zastupitelé nepřijali žádné rozhodnutí ani nevydali prohlášení, zda se stavbou souhlasí, či ne. Následovat má diskuse o podobě plánu.