Ve funkci nahradil Jindřicha Holingera, který Telnici šéfoval řadu let.

Co bylo důvodem změny?
Dohodli jsme se s Jindrou Holingrem, že skončí. Mimo jiné je to také kvůli věku. Ale spolupracuji s ním dál, je stále tady, o areálu ví všechno, bez něj si to nedovedu představit.

Jak hodnotíte minulou sezonu, prodělali jste?
Nedá se říci, že bychom prodělali, ale splácíme investice, takže peněz mohlo být více, chybějí nám. Byla to už druhá slabá sezona za sebou. Lanovku a vleky jsme spustili až 31. prosince, devátého ledna přišlo teplo a znovu jsme se rozjeli až po třech týdnech. Končili jsme v polovině března. Sněhu sice bylo ještě dost, ale už přestali jezdit lyžaři.

Co se děje v areálu přes léto?
Uklízíme, opravujeme, udržujeme. Posekali jsme trávu, ještě nás to čeká letos jednou. Postupně vše opravujeme a natíráme. Natřena je Cvičná, kde jsme museli vyměnit lano, které nám někdo poškodil, chystáme se i na dětské sjezdovky a slalomák, aby bylo před zimou všechno v pořádku.

Dočkají se lyžaři nějakých novinek?
Žádné velké investice jsme nepřipravovali, máme na ně vyčleněn milion korun. Jako nejdůležitější je pořízení chladící věže, která bude chladit vodu na zasněžování. To by pak mělo lépe fungovat a vyrábět kvalitnější sníh. Koupíme nový kompresor a přichystali jsme i buňku s dalšími toaletami, které rozšíří tyto služby v areálu.

Chystáte změny cen?
To ještě není rozhodnuto. Ale kdyby, měly by to být spíše menší úpravy, razantní zdražení od nás nečekejte.

Do nové sezony si asi přejete, aby začalo brzy sněžit.
Nemusí to být úplně brzy, to by lidé zřejmě ještě nepřišli. Ale tak nějak kolem Mikuláše by se pořádný sněhový příval hodil a mohlo by také dlouho a hodně mrznout, aby sníh vydržel celou zimu. To by byl ideální začátek sezony.