V seriálu Jak jsme žili na Ústecku přinášíme archivní snímky z obcí Ústecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Tentokrát si v oblíbeném seriálu Jak jsme žili představíme bombardování Ústí nad Labem. 
Duben roku 1945 výrazně změnil tvář města Ústí nad Labem. V úterý 17. dubna kolem půl třetí odpoledne přilétly nad město létající pevnosti americké armády a během 16 minutového útoku svrhly přes 250 tun bomb. Hlavním cílem měla být vlaková nádraží. Zasažena a zničena byla městská část Ostrov. Na dnešním Lidickém náměstí bomba poničila budovu knihovny, zasažena byla i budova dnešního muzea a pošta. Jedna bomba dopadla u vchodu do kostela Nanebevzetí Panny Marie, prorazila západní štít hlavní lodi a způsobila vychýlení věže, které je patrné dodnes.

Fotogalerie: Bombardování Ústí nad Labem

Prohlédněte svá alba close Ilustrační foto info Zdroj: Archiv zoom_in
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu ustecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.