V seriálu Jak jsme žili na Ústecku přinášíme archivní snímky z obcí Ústecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Tentokrát si v oblíbeném seriálu Jak jsme žili představíme kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem. 

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je jednou z dominant Ústí nad Labem. Postaven byl okolo roku 1918 německými kolonisty. Dnešní podoba vznikla na konci 19. století, kdy byl přestavěn v novogotickém stylu. Během bombardování města v roce 1945 byl poškozen, od té doby má výrazně vychýlenou průčelní věž. Jedná se o čtvrtou nejšikmější věž v Evropě. V interiéru je nejcennější památkou křídlový pozdně gotický hlavní oltář, který pochází z roku 1498. Duchovním správném kostela je od roku 2002 Miroslav Šimáček.

Fotogalerie: Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem

Prohlédněte svá alba close Ilustrační foto info Zdroj: Archiv zoom_in
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu ustecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.